Kategoriler
Sosyal

Facebook bir özelliğini daha kaldırma kararı aldı

Ios ve Android yazılımlı cep telefonlarında Facebook tarafından kurulan gruplar uygulaması da tarihe karışıyor. Grup yönetimi, gruplara katılma ve grup yaratma gibi özellikleri içerisinde bulunduran gruplar uygulaması Facebook tarafından kaldırılma kararı aldı.

Facebook’tan Beklenmedik Haberler

Facebook artık gündeme kaldırmaya karar verdiği uygulamalar ile gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Lifestage uygulamasını kaldıracağını duyuran dünya devinden yeni bir haber daha geldi. 2014 yılında kullanıcılara sunulan gruplar uygulaması da Facebook’un bu hafta içerisinde kaldırılıcağını duyurduğu ikinci uygulama oldu.

Facebook uygulamanın kaldırılacağına ilişkin yaptığı açıklamada grup ekibinin genel grupların deneyimini daha iyi seviyeye getirebilmek için ek araçlar üzerinde çalıştığını söyledi. Bu nedenle alınan yeni karar ile birlikte ana Facebook uygulamasına yatırım yapmanın daha iyi bir fikir olduğuna ve bunun toplum yararına daha iyi bir iş olacağına karar verilmiş. 1 Eylül 2017 tarihinde piyasadan çekilecek gruplar uygulaması şuan için hala kullanımda. Gruplar özelliği uygulama olarak atık kullanıcıların hizmetine sunulmayacak. Bunun yerine gruplar özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar web siteleri üzerinden ya da ana uygulama üzerinden bu özelliği kullanmaya devam edebilecekler.

Herkes Şaşkın

Facebook’un beklenmedik bu haberleri kullanıcıları da epey bir şaşırttı. Yaptıkları açıklama sonrasında sosyal medya kullanıcılarının ve teknoloji severlerinin de akıllarında birçok soru işareti kaldı. Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılı Şubat ayında The Facebook adıyla kurulan şirket kısa sürede popülerlik kazanmıştı. 2004 Ağustos ayında başındaki the ekinden kurtulan Facebook bugün ki adını aldı. Kurulduğu ilk yıldan beri insanlar tarafından rağbet gören bu site ilk yılında 5.5 milyon kullanıcıya sahipti. Son yıllarda ülkemizde de çokta kullanılan Facebook sosyal medya ağları arasında en ünlü ve en çok kullanılan bir site haline geldi.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir