Kategoriler
Yazılım

Samsung yeni İnternet tarayıcısı artık Android cihazlarda

Samsung Internet ve Samsung cep telefonlarına özel olduğu için kullanıcılar tarafından gayet güzel karşılanıyor. Samsung’un yeni tarayıcısının duyurusunu yaptıktan sonra beta sürümü ile Google Pixel ve Nexus cihazları da kullanıma sunulmuştu.

Diğer bir anlamda ise Android cihazları dahil edilinceye kadar sadece Samsung cihazları ve Google’ın saf Android işletim sistemi kullanan modelleri Samsung Internet tarayıcıyı yükleyebiliyor. Samsung Internet tarayıcısı halen sıradan bir uygulama olarak görülüyor.Bu uygulamanın 100 milyondan fazla indirme rakamına ulaşmış olsa bile mobil tarayıcı pazarının sahipleri olan Chrome, Opera ve Firefox domino takip etmeye devam ediyor.

Bir çok özellikle geliyor

Samsung Internet tarayıcının beğenilmesini sağlayacak çok sayıda özelliği var. Bu özellikleri birincisi, en son beta güncelleme, bozuk görme olanakları için okumayı daha rahat hale getiren yüksek kontrast modu getiriyor. Güncelleme ayrıca, tarayıcıdan Bluetooth ve WebVR ile oynamanızın sağlıyor.

Samsung, Samsung İnternet için reklam engellemeyi desteklediğinde içerik engelleme konusunda bu kadar ciddi olacağı düşünülmüyordu. En son güncelleme ile ayarlar menüsüne, reklam engelleyicilere gibi eklentiler için yeni bir listesi de eklendi.

Beta güncellemesi önümüzdeki günlerde dünya çapında kullanıma sunulacak. Kararlı sürümdeki kullanıcılar biraz daha beklemesi gerekiyor. Samsung Internet tarayıcı, sadece Android 5.0 ve üzeri işletim sistemlerinde kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir