Kategoriler
Nasıl yapılır

iPhone Garanti Sorgulama

Iphone piyasa payı ve fiyatları yüksek olan, değerli akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Cihaz satın alınırken, cihazın garantisi ve garanti türü (resmi distribütör garantili ya da ithalatçı garantili); kullanıcıların cihaz ile ilgi sorun yaşamaları halinde, izleyebilecekleri yöntemleri doğrudan etkiliyor.

Bu noktada; iphone garanti sorgulama nasıl yapılır? Sorunu, kullanıcıların garanti türlerine göre başvuracakları yöntemlerin farklı alt başlıklarda incelenmesine neden olabiliyor.

İthalatçı Garantili Iphone Sorgusu

İthalatçı garantili Iphone cihazları; ülkeye paralet ithalat yoluyla gelen ve garantinin ithalatı gerçekleştiren firma tarafından desteklendiği, cihazlar olarak açıklanabiliyor. Bu cihazlar; Apple garantili olarak etkilenmediği için, kullanıcıların Apple kişisel sayfalarından, cihaz hakkında garanti süresine ulaşmaları, mümkün olmayabiliyor. Kullanıcılar, garanti süresine ulaşsalar dahi; cihaz Apple tarafından garantili olmadığından, garanti süresi farklı bir tarihte başlatılmış olabiliyor. Aynı cihaza daha düşük bedeller ile sahip olunabilen ithalatçı garantilerinde; kullanıcıların Iphone cihazları garanti konusunda, farklı güvenceler aramaları gerekebiliyor.

Resmi Distribütör Garantili Iphone Sorgusu

Apple garantili Iphone cihazı satın alan kullanıcılar; cihazlarını aldıkları tarih itibarı ile garanti süresini başlatmış sayılıyor. Kutu üzerinde, cihaza ait seri numarası ya da barkod bilgileri ile ayrı ayrı sorgulanabilen garantili Iphone cihazlarında; üyeler Apple kişisel sayfalarında, cihaz ile ilgili tüm bilgilere erişebiliyor.

apple-garanti-sorgulama

Cihazla ilgili sorun yaşanması durumunda; Apple ile kullanıcı arasındaki iletişimi de sağlayan Apple kişisel sayfalarında, cihazın üretildiği yer, ve üretim tarihi gibi bilgilere de ayrıca ulaşılabiliyor. Fiyatları ithalatçı garanti cihazlara nazaran daha yüksek olan resmi distribütör garanti Iphone cihazlarında; kullanıcıların uzun vadeli düşünerek, cihaz satın almaları öneriliyor. Resmi olarak 24 ay garanti ile satın alınan cihazlarda; kullanıcı kaynaklı olmayan hatalar için, bakım ya da tamir ücreti talep edilmiyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir