Kategoriler
Nasıl yapılır

iOS Nasıl Güncellenir?

Çıkardığı yeni model cep telefonlarıyla piyasada adından sıkça söz ettiren iPhone, sürekli getirdiği yeni güncellemelerle birlikte yeni içerikler hazırlıyor. Kullandığınız iPhone modelini basit bir şekilde güncelleyerek size özel yeniliklerden faydalanabilirsiniz. ‘iOS nasıl güncellenir?‘ sorusunu soran kullanıcılar için öncelikle iOS tabanında güncelleme yapmanın iki yolundan bahsedebiliriz. iPhone cihazınızı direkt olarak kablosuz şekilde cihaz içerisinden güncelleyebileceğiniz gibi, USB kablosu kablosu yardımıyla iTunes üzerinden de güncelleyebilirsiniz.

iPhone İle Güncelleme Nasıl Yapılır?

Telefonla güncelleme yaparken öncelikle telefonun şarjı %50’nin altındaysa güç kaynağına bağlayın ve Wifi’yi açın. Daha sonra “AyarlarGenel kısmına girdikten sonra “Yazılım Güncelleme seçeneğine basın. Bu kısımda sizin kullandığınız versiyondan daha ileri bir sürüm varsa ortaya çıkacaktır.

Yeni bir sürüm görüyorsanız “İndir ve Yükle seçeneğine basarak yeni sürümün kullanılabilir konuma gelmesini sağlayın. Güncelleme dosyası internet hızına göre bir süre içerisinde cihaza inecektir. Daha sonra Yükle seçeneğini kullanarak gerekli aşamaları izleyin. Cihaz bu şekilde otomatik olarak kendini güncelleyecektir. Güncelleme esnasında telefon kendisini kapatıp açacaktır. Ayrıca iPhone modellerine yeni bir sürüm geldiği zaman Ayarlar menüsünün üzerinde kırmızı bir yuvarlak içerisinde 1 yazdığını göreceksiniz. Şayet cihaza gelen yeni bir versiyon varsa buradan da anlayabilirsiniz.

iTunes İle Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınız üzerinde yüklü olan bir iTunes programı varsa kolayca güncelleme yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle iPhone’u bilgisayara bağlayın. Daha sonra iTunes programına girerek iPhone’u seçin. Ardından Özet kısmına girerek Güncellemeleri Denetle bölümüne tıklayın. Yine cihaz üzerine gelmiş yeni bir versiyon bulunuyorsa İndir ve Güncelle seçeneğine basabilirsiniz. Ardından yeni özelliğin indirilmesini cihazın kendini güncellemesini bekleyin.

iTunes programının tamamen ücretsiz bir program olarak bilgisayarlara yüklenebildiği de söyleyelim.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir