Kategoriler
Nasıl yapılır

Android Oreo Nasıl Güncellenir?

Teknolojinin yenilikleri insanlarla buluşmaya devam ediyor. Google android yazılım güncellemesi için çıkardığı yeni işletim sistemini duyurdu. Android kullanıcılarının merakla beklediği bu yeni sürümün adı ise Android Oreo. Güncellemeyi heyecanla bekleyen kullanıcılar hangi yenilikler ile karşılaşacaklarını merak ediyorlardı. Güncelleme tarihi tam olarak duyurulmasa da bazı kullanıcılar da aktifleşmesi ile güncellemenin sunulduğu anlaşıldı. Şimdi kullanıcıların merak ettiği soru ise güncellemeyi nasıl yapacakları ve Android Oreo’nun getirdiği yenilikler. Android oreo nasıl güncellenir? Android Oreo’nun hangi android cihazlarda kullanılır? Tüm merak edilen soruların cevapları yazımızda.

Android Oreo İle Gelen Yeni Özellikler Nelerdir?

Android ve IOS yazılımlarının çekişmesi teknoloji devi Google ve Apple arasında devam ediyor. Yenilikler yeni rekabetleri de ortaya çıkaracak gibi görünüyor. Android Oreo’nun getirdiği yeniliklerden biri IOS yazılımlı cihazlarda bulunan 3D Touch özelliğine çok benziyor.

Uygulama Rozeti adlı yenilik ile birlikte kullanıcılar birden fazla işlem yapmak istediklerinde uygulamanın üzerine basılı tutuyorlar. Google’ın yenilikçi çalışmalarının listesinde emojilerde bulunuyor. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından rağbet gören emojiler Android Oreo ile yenilendi. Bazı emojiler değiştirilirken listeye yenileri de eklendi.

Güncellemesi tanıtılan Oreo’nun dikkat çeken bir başka yenilik ise picture in picture isimli özelliği. Masaüstün de pencerelerin kullanımının kolaylıkla mobile taşınması için geliştirilen bu özellik beraberinde aynı anda birden çok işi yapabilmeyi getiriyor. Kullanıcıların yeni sürümle karşılarına çıkacak olan bir başlak özellik ise daha fazla kontrol.

Android Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yavaş yavaş telefonlara düşen yazılımın güncellemesini OTA güncelleme olarak yapmak için öncelikle bunu aktifleştirmeniz gerekiyor. Ayarlara girerek buradan telefon hakkında seçeneğini bulmalısınız. Daha sonra sistem güncelleme kısmında karşınıza sürüm aktif haldeyse güncelleme telefonunuzda gözükür. Ve siz üzerine tıklayarak telefonunuza indirebilirsiniz.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir