Kategoriler
Nasıl yapılır

Instagram hesap gizliliği, gizli hesap nasıl ayarlanır?

Instagram hesap gizliliği hakkında nasıl ayarlanacağını pek bilgi sahibi olmasanız da aslında bir kaç adımda yapıla bilen basit bir işlemdir.

İnstagram günümüzde en fazla kullanılan sosyal ağlardan bir tanesidir. İnstagram kullanımı arttıkça kullanıcılar Instagram hesap gizliliği hakkında birçok konuyu merak etmektedir. İnstagram uygulaması mobil uygulaması olmasından dolayı tüm işlemler mobil yoluyla yapılması gerekmektedir. İnstagram, diğer sosyal ağlarına göre kullanıcılar birbirleriyle daha fazla etkileşim halinde ve daha aktif haldedir.

İnstagram hesabının gizli olmadığı zamanlarda herkes birbirinin fotoğraflarını, videolarını ve hikâyelerini görebilmektedir. Bunun yanı sıra, kullanıcılar birbirlerini takip etmese bile, kişiler birbirini görebilir ve fotoğraflarını beğenebilirler. Bu nedenle kullanıcıların merak ettikleri konulardan biri de gizli hesap nasıl ayarlanır? Sorusudur. İntagramda işlem yapabilmek ve gizlilik ayarlarını yapabilmek için ilk olarak mobil uygulaması açılmalıdır. Daha sonra basit işlemler ile gizlilik ayarları yapılır. Aşağıdaki bilgilerden yararlanarak instagram hesabınızı gizleyebilirsiniz.

Instagram hesap gizliliği nasıl yapılır?

İnstagram uygulaması üzerinden hesap gizliliği iki farklı yöntem ile yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise, sadece gönderileri gizlemek ve sadece onaylanan kişilere açmaktır. Bu işlemi de ‘Gizli Gönderiler‘ özelliği ile yapılmaktadır. İlk olarak mobil üzerinden instagram uygulaması açılmalıdır. Daha sonra profil kısmına tıklayarak, profili düzenle yazısına girilmelidir.

Profili düzenleme başlığına girdikten sonra gerekli ayarlamaları kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, hesabın tümünü gizlemek istiyorsanız aynı şekilde mobil uygulamasından instagram açılmalıdır. Daha sonra profil kısmına giriş yapılması gerekmektedir. Profile girdikten sonra ‘Seçenekler‘ sekmesi açılmalıdır.

Sekmeyi açtıktan sonra ‘Hesap‘ kısmında ‘Gizli Hesap‘ butonu yer almaktadır. Bu kısmı işaretledikten sonra hesabı gizliye alabilirsiniz. Hesap gizleme işlemleri yaptıktan sonra sadece hesabı takipçiler tarafından görülmektedir. Başkalarının görmesi mümkün değildir. Bu kolay işlemler sayesinde hesap gizlilik ayarları yapılmaktadır. Hesap gizliliğini kaldırmak için ise, gizli hesap butonu tekrar tıklanarak açabilirsiniz.

[affiliate_news id=”7246″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir