Kategoriler
Nasıl yapılır

Instagram canlı yayın bildirimleri iptal etme

Instagram canlı yayın bildirimleri iptal etme konusunda bilgi sahibi değilseniz ve iptal etmek istiyorsanız bu haberimizi okuyarak nasıl iptal edildiğini öğrenebilirsiniz.

Bilindiği üzere Instagram her geçen gün bir yenilikle beraber karşınıza çıkmaktadır. İlk olarak Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg ile ekibinin Instagram ‘ı satın alması ile beraber uygulamaya hemen hemen her hafta bir güncelleme yapılıyor. En son yapılan güncellemelerden biri olan canlı yayın özelliği pek çok kullanıcı tarafından fazlasıyla ilgi gördü ve beğenildi. Hatta aşırı yoğunluk derecesinde kullanılmaya başlandı.

Fakat listemizde bulunan her insanın yapmış olduğu canlı yayın dikkatimizi çekmediği için devamlı karşımıza çıkan ‘ x kişisi canlı yayına başladı ‘ bildirimleri bireylerin canını şimdiden sıkmaya başladı. Durum bu şekilde olunca kullanıcılar da bu canlı yayın bildirimlerinden ne şekilde kurtulabiliriz diye dert batağına düşmüş vaziyette. Peki ‘ instagram canlı yayın bildirimleri iptal etme ‘ işlemi nasıl yapılır? Yazının okunmasının ardından instagram canlı yayın bildirimlerini iptal etmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Canlı Yayın Etkisi

Snapchat’tan hikaye özelliğinin Instagram’a da gelmesinin ardından canlı yayın güncellemesinin gelmesiyle beraber Periscope’a büyük bir darbe vurulmuş oldu. Ancak Instagram’a gelen canlı yayın özelliği beraberinde bazı problemler de getirmiş oldu Takip edilen kişi sayısı ne kadar fazlaysa, kullanıcıya o kadar çok bildirim geliyor ve bu da can sıkıcı bir durum oluyor.

instagram

Instagram canlı yayın bildirimleri iptal etme

İlk olarak Instagram adresimizden profilimize girerek sağ üst kısımda yer alan ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Bu işlemden sonra karşımıza çıkan ekrandan “Bildirim Ayarları” alanına tıklıyoruz. Orada bulunan listeden ‘live videos’ veya ‘canlı yayın’ alanını ‘kapalı’ duruma getiriyoruz.

Yapılan bu değişiklikle bundan sonra Instagram’da herhangi biri canlı yayın yaptığı zaman size herhangi bir bildirim gönderilmeyecek ve böylelikle gereksiz kullanıcıların izlemek istemediğiniz, sıkıldığınız canlı yayınlarından kurtulmuş olacaksınız.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir