Kategoriler
Nasıl yapılır

Google Hesabı Nasıl Silinir

Google hesabı nasıl silinir bilmiyorsanız buradan adımları uygulayarak hesap silme işlemini yapabilirsiniz. Google hesabı silindiğinde geri dönüşü olmayacaktır bu yüzden dikkatli olmanız önerilir.

Chrome’un hepimizin hayatına girmesiyle özellikle Google’ın da en popüler arama motoru olmasıyla, Google sizin kişisel bilgilerini ve kişisel ilgi alanlarınız, size ait bir tarayıcı haline getirmek amacıyla hesabınız ile eşleşmiş bir Google ve Chrome sunmaktadır.

Bunun için ise bir Gmail hesabınız olması gerekmektedir. Üstelik bu Gmail hesabınızı hem e-postalarını yönetmek için hem kişisel bilgilerinizi sağlamak için hem de Youtube, Google Haritalar gibi alanları kişisel olarak yönetmeniz için kullanabilmekte’siniz. Fakat bu uygulamaları beğenmeyenler, bu adreslerini daha fazla kullanmak istemeyenler, mevcut adreslerini silmek isteyebilirler.

İşte bu aşamada diğerleri kadar zor olmayan sadece birkaç adımda size isteğinizi verebilen bir platformdur. Eğer siz de Google hesabını silmek isteyenlerdenseniz yazıyı okumaya devam edin.

Google hesap silme işlemi

Öncelikle kullanıcı adınızı ve şifrenizi aktif olarak biliyor olmanız veya yenileyebilecek olan kanallara sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü bu işlem için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra veya hali hazırda aktif konumdaysa Bu linke tıklayıp direk olarak Google hesap silme sayfasına gidebilirsiniz. Linke girdikten sonra eğer hesabınız açık değilse hesabınıza girmeniz istenecektir.

google hesabı silme

Hesabınızı silmeden önce bilmelisiniz ki öncelikle eğer önemli bir bilginiz, resimlerini veya verileriniz varsa öncelikle bunları yedeklemeli siniz aksi takdirde hesabı sildiğiniz de bilgiler tamamen kaybolacaktır. Bunun yanı sıra Google hesabı ile entegre kullandığınız Google hizmet alanlarına da girme şansınız artık bulunmamaktadır. Buna ek olarak Chrome üzerinden kaydettiğiniz bilgilere de artık ulaşamayacaksınız.

Verilerini yedekledi iseniz ve hazırsanız öncelikle silme ekranına geldiniz ve giriş yaptınız. Daha sonra bu alandan Google hesabını ve verileri sil butonuna tıklıyorsunuz. Silinecek olan verilerin listelendiği alan geliyor. Kontrol ettikten sonra altta yer alan Hesabı Sil butonuna tıklıyorsunuz ve hesabınızı silinmiş oluyor. Böylelikle Google hesap silme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir