Kategoriler
Mobil

Note 8, S Pen ile daha farklı olacak

Samsung yeni amiral gemisi Note 8 tanıtımı ardından mobil cihazın en önemli özellikleri arasında durulan konuların başında S Pen yer alıyor. Üretici bu kalem için Pen yerine S pen demeyi daha doğru görüyor. Çünkü kalemin özellikli bir işlevselliği olacağının altı hassasiyet ile çizilmekte. İşte S Pen’i ayıran özellikleri ile Samsung’un planları.

Samsung kanadı çıkarmış olduğu mobil cihazlarda çok yönlü düşünme ve uygulama teknolojilerine devam ederken çıkan cihazlarda iris tarama teknolojisi, parmak izi okuyucu, knox güvenlik yazılımları ile Samsung Pay gibi bir çok işlevsellikler ve ödeme alternatiflerini ön planda tutmaya maksimum önem gösteriyor. İşte bu hedefler doğrultusunda Samsung S Pen bu alanlarda kullanımı için tasarlanmış bir teknoloji kalemi olma amaçlı olacaktır şeklinde Kore kaynaklarında çeşitli haberler çıkmaktadır.

S Pen ile hedef dijital imza

Gelen haber kaynaklarına göre S Pen geliştirme sorumlu şefi Chae Won-sik amiral gemisinin tanıtımı sonrası S Pen’in dijital imza potansiyeli üzerinde yoğunlaşıldığını vurguladı. Bu açıklama doğrultusunda Samsung Note 8 S Pen’i dijital imza için kullanılacak. Dijital imza özelliği üzerinde durulmasının Samsung kanadına artıları neler olacaktır. Hedef nedir? sorularına yine en yetkili ağızdan gelen açıklama cevap vermiş oldu.

S Pen sadece Note telefonlarda olacak

Chae Won-sik Samsung Pay, Knox, parmak izi tanıma ve iris gibi kimlik doğrulama çözümleri ile birleştirildiğinde S Pen’in e-ticaret sektöründe yeni talepler oluşturacağını belirtti. Bu anlamda Samsung çoklu ortaklık ile dijital imza çözümü üzerinde çalışmalarına devam etmektedir ve Mikrofana sahip olacak yeni kalem çalışmalarınında devam ettiğini belirten sorumlu Chae ne yazık ki mikrofon özelliğinin kullanımı hakkında detay vermedi. Bu arada Samsung ortaklarından olan ( S Pen çalışmalarında) Japon Wacom yalnızca S Pen Galaxy Note telefonları için stylus kalem kullanımına odaklanacağı belirtilmekte. Bu bilgiye göre S Pen’in Samsung’un sadece Note özellikli telefonlarında olacağına yorumlanması yanlış olmayacaktır.

Samsung’un S Pen üzerindeki bu yoğun çalışması neticesinde dijital imza potansiyeli yanı sıra güvenliğin yeni S Pen işlevselliği üzerinde durulacağı hatta merkezinde olacağı ortaya çıkmaktadır.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir