Kategoriler
Nasıl yapılır

Android Ekran Görüntüsünü Videoya Alma

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte artık her yaştan insan akıllı cep telefonlarını ve tabletleri rahat bir şekilde kullanabilir duruma gelmiştir.

Özellikle son yıllarda mobil cihaz üreticilerinin sürekli olarak yeni ürünler çıkarması, tüketicilerin bu ürünleri satın almalarına ve daha fazla kişi tarafından kullanılmasına neden olmuştur. Akıllı cep telefonu kullanımıyla birlikte birçok işlem telefonlar üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir duruma gelmiştir. Bu konuda tüketiciler cihazların birçok özelliğini aktif olarak kullanmaktadır. Piyasada bulunan mobil cihazların büyük çoğunluğunun sahip olduğu işletim sistemi ise bilindiği üzere Android işletim sistemidir. Cep telefonu üreticilerinin Android işletim sistemini tercih etmelerindeki ana neden ise kolay bir şekilde uygulamaların çalıştırılabiliyor olmasıdır.

Android cihazların sahip olduğu onlarca farklı özellik vardır. Bu özelliklerden bir tanesi de Android işletim sisteminin bulunduğu mobil telefon ya da tabletin ekran görüntülerinin kolay bir şekilde alınabiliyor olmasıdır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yakınlarına cihaz üzerinde herhangi bir şey tarif etmek istedikleri zaman uzun uzadıya işlemi anlatmak yerine ekran görüntüsünün videosunu hazırlayarak kısa sürede anlatmak istediği şeyi karşı tarafa iletebilmektedir.

Android Ekran Görüntüsünü Videoya Alma

Peki, Android’ de ekran görüntüsünün videoya almanın yolu nedir? Birçok cihazda ekran görüntüsünü resim olarak almak için herhangi bir uygulamaya gereksinim duyulmaz, cihazların ve işletim sisteminin bu özelliği sayesinde rahatlıkla görüntünün resmi alınabilir.

Ancak ekran görüntüsünü videoya almak için Rec ismi verilen küçük bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Uygulamayı indirdikten sonra ayarlar sekmesinden çekilecek olan videonun çözünürlüğü, videonun süresi, ses kaydedip kaydetmeyeceği gibi bazı ayarlar yapıldıktan sonra record tuşuna basarak sorunsuz bir şekilde ekran görüntüsünün video çekimi yapılabilir. Ayarlar yapıldıktan sonra kullanıcıların istenen ekran bölümüne gelebilmesi için 10 sn kadar bir süreleri bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir