Kategoriler
Mobil

Yeni Nokia 2 4000 mAh batarya ile geliyor

Yenilenen Nokia telefon pazarında yeniden yer edinebilmek için çeşitli yollar deneyerek kullanıcıların muzdarib olduğu batarya konusuna noktayı koymak istiyor. 4000 mAh batarya ile gelecek olan Nokia 2 kullanıcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor.

HDM Global, tarafından geliştirilen Nokia marka telefonları piyasaya hızla sürmek isteyen şirket geçtiğimiz günlerde Nokia 8 modelini tanıtmasının ardından yeni Nokia 2 modelini güçlü bir batarya ile çıkartmak istiyor.

Bugün itibarıyla sızdırılan Nokia 2 modeline ait özellikler ortaya çıktı.

Nokia 2 özellikleri

gücünü Snapdragon 212 işlemcisinden alan Nokia 2 5 inç boyutlu ekranla gelerek 720p HD çözünürlük sunacak. Android işletim sistemini seçmesinin ardından safkan Android ile gelerek, Nougat sürümü ile kutudan çıkacak.

Yeni sızdırılan Nokia 2 modelinin en dikkat çekici özelliği ise Batarya konusu oldu. Oldukça güçlü bir batarya ile çıkacak olan telefon 4000 mAh kapasite ile gelecek olması dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Henüz resmi olarak açıklanmayan cihaza ait pek bir bilgi elimize ulaşmasa da edinilen bilgiye göre Nokia 3 modelinden daha uygun olacağı söylenmektedir. Bu arada Nokia 3, 160 dolar etiketiyle raflarda yerini almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir