Kategoriler
Teknoloji

Asfalt canavarı V12 SUV!

Sadece 10 adet üretilmesi beklenilen Brabus ekibi tarafından Mercedes-AMG G65 modelinin elden geçirilerek yeniden tasarlanarak Brabus G65 adında Etkili bir SUV geliştirdiler. İşte, V12 SUV için tüm detay ve özellikler.

orijinal modifiye ve motor servisi Brabus, bilindiği üzere Mercedes bünyesinde çalışan bir ekip. yeniden küllerinden doğan Mercedes-AMG G65 tamamen değiştirilerek güçlendirilen araç SUV olan Brabus G65 adıyla asfalt canavarı olarak yollara çıkmayı hedefliyor.

Brabus G65 tam bir canavar!

6.3 litre çift turbolu V12 motoru ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran SUV 887 beygir gücüne sahip ayrıca 1500 Nm tork üreten Brabus G65 arka tekerlekleri güvenlik sebebiyle 1200 Nm ile sınırlanmış durumda. Tam olarak 1500 Nm tork zevki yaşatmasa da iddialı olduğunu belirtelim.

Özel olarak üretilen G65 SUV, 3.9 saniyede iddia edilen rakama yani 100 kilometreye ulaşıyor. Orijinal Mercedes-AMG G65 modeli ise 6.3 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyor. G65 SUV, Maksimum hızı ise 270 km/s olarak belirtiliyor.

Oldukça şık bir görünüme sahip olan aracın Deri kaplama bir kabinin sunulduğunu görüyoruz. G65’ten farklı olarak dikkat çeken diğer bir özellik ise koltuk arkalarına yerleştirilmiş olan  4.3 inç dokunmatik paneller oluyor. Ayrıca iç konfora oldukça özen gösteren Brabus ekibi, bardak tutucularısıtma ve soğutma işlevleri gibi özellikleri de düşünmüş. Kısacası konforlu bir yolculuk için tasarlanan araç ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Kısıtlı olarak üretilecek olan araç  800 bin dolar değerinde fiyatla Frankurt Otomobil Fuarı 2017 etkinliğinde de gövde gösterisi yapıyor. Şimdilik bu araca kimler sahip olacağını bilemeyiz ancak tahmin etmek zor olmasa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir