Kategoriler
Mobil

HTC Küllerinden Doğma Çabasında

HTC U11 akıllı telefonları, son yılların en ilginç akıllı telefonlarından biri olarak karşımıza çıktı. Üstün donanımsal özellikleri bir yana, telefonların Edge Sense olarak belirtilen sıkarak kullanım gibi ekstra özellikleri de bir hayli dikkat çekmişti. Performans testlerinde rakiplerini geride bıraktığı söylense de bir türlü istenen başarıyı elde edemeyen akıllı telefonların, satış oranlarında yine çok aşağılarda kaldığı açıklandı.

Markanın son açıklamasında da bu modelinde zarar ile sonuçlandığı belirtildi. Üst üste gelen kötü sonuçlardan sonra ise firmanın yeni bir hamle yapmak üzere olduğu açıklamaları geldi. Buna göre mevcut akıllı telefonların ve sanal gerçeklik gözlüklerinin üzerinde çalışmak yerine, daha uygun fiyatlı bir akıllı telefon modeli üretilecek.

Yeni HTC Ocean Life Modeli Mi Geliyor?

Uygun fiyatlı akıllı telefonun adı bile net bir şekilde açıklanmadı. Fakat otoritelere göre HTC Ocean Life adını alacak yeni bir model gelecek. Bu telefon Android Oreo işletim sistemi kullanacak ve son dönemde moda olan çerçevesiz ekranlara göre çok daha geniş bir çerçeve kullanacak. Telefonun teknik özellikleri konusunda başarılı bir model olup olmayacağı ise net değil.

HTC Ocean Life

Fakat HTC U11 serisinde olduğu kadar yüksek bir sistem kullanılmayacağı yönünde iddialar daha fazla. Android Oreo işletim sistemini kullanması ise serinin bir anda öne çıkmasını sağlayacak. Muhtemelen Android One projesine de dahil olacak olan yeni serinin, önümüzdeki ay içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Kesin tanıtım tarihi, HTC Ocean Life modelinin özellikleri gibi bilgileri markanın kısa süre sonra vermesi bekleniyor. Gerçekten markanın küllerinden doğup yeniden yükseliş elde edip etmeyeceği ise tam anlamıyla soru işareti. Fakat bu kez de zarar edecek olursa, markanın ciddi bir sıkıntı içerisine gireceği kesin. Özellikle Google ile satış anlaşması gündemdeyken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir