Kategoriler
Mobil

Xiaomi ve Samsung işbirliği

Xiaomi ve Samsung işbirliği gün yüzüne çıktı ve iş birliği LG kanadında şok etkisi yarattı. LG ve Samsung arasındaki başka akıllı telefonlara OLED ekran satabilme mücadelesinde Xiaomi son dakikada LG’ye golü atmış oldu.

Asya’nın ün hızlı yükselen ve parlayan yıldızı Xiaomi, Samsung ile OLED ekran üretimi için anlaşmaya vardı. Bundan böyle Xiaomi akıllı telefonları için OLED ekranı Samsung’un üreteceğini açıkladı. Bu açıklama ile LG kanadı hayal kırıklığına uğramış oldu.

LG ile Xiaomi anlaşamadı

LG ve Xiaomi arasında oldukça sıcak görüşmelerin geçmesi ve bunun ardında muhtemelen anlaşıldı gözü ile bakılması LG tarafında şoka neden oldu. Çünkü Xiaomi’nin LG’den akıllı telefonları için 5,5 inç bükülebilir OLED ekran alması bekleniyordu. Bu sıcak görüşmelerin ardından üretim bandındaki sorunlardan dolayı satın almanın bir süre uzaması ile Xiaomi LG’ye çalımı atmış oldu.

Bu sürecin uzaması ile son dakika anlaşması ile Xiaomi, Samsung kanadına yönelerek kendi akıllı telefonları için gerekli olan OLED bükülebilir ekran anlaşmasını onayladı.

Xiaomi ve Samsung işbirliği

Samsung ile Xiaomi anlaşmaya varmış oldu. Samsung ve Xiaomi arasındaki mutabakata göre Samsung bu yıl sonu itibari ile 1 milyon 6 inç’lik olmak üzere önümüzdeki Ocak ayı içerisinde de 2,2 milyon adet AMOLED ekran üretimini gerçekleştirecek.

Samsung için yoğun döneme girilmesi hem Xiaomi akıllı telefonların AMOLED ekranı diğer taraftan da Apple‘ın yeni IPhone 8 modelleri için AMOLED ekran üretmesi oldukça sevindirici oldu. Keza bu yıl  Samsung için hem yoğun geçecek hemde finans hedeflerine biraz daha yaklaşmış olacak.

S

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir