Kategoriler
Mobil

Xiaomi Redmi Pro 2 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Tasarımlarıyla öne çıktıktan sonra son günlerde kullandıkları donanımsal özellikleriyle dikkat çekmeye başlayan Xiaomi akıllı telefonlarına yeni modeller eklenmeye devam ediyor. Son olarak orta segment akıllı telefon sınıfı için yeni bir model çıkaracağı bilinen markanın, Xiaomi Redmi Pro 2 olarak gelecek yeni seri telefonlarının özellikleri de görülmeye başladı. Yeni seri akıllı telefonların görselleriyle beraber beklenen donanım özellikleri paylaşıldı. İşte detaylar.

Xiaomi Redmi serileriyle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Hem tasarımsal açısından üst düzey akıllı telefonlar olarak değerlendirilen seriler hem de donanımsal açıdan yenilenmeye başladı. Haliyle yavaş yavaş akıllı telefon dünyasının aranan markalarından biri haline gelen Xiaomi’nin son olarak ise Xiaomi Redmi Pro 2 akıllı telefonlarına hazırlandığı ortaya çıktı.

Orta sınıfın yeni üyelerinden biri olacak olan Xiaomi Redmi Pro 2 modelinin, özellikleri konusunda da sürekli yeni bilgiler geliyor. Yeni bilgilerde telefonların donanımsal açıdan nasıl bir sistem barındıracağı görülmeye başlandı. Hemen bu model için ortaya atılan özellik iddialarının neler olduğuna geçelim.

Xiaomi Redmi Pro 2 Nasıl Özelliklerle Geliyor?

Telefonların orta sınıf üyesi olduğunu zaten belirtmiştik. Bu noktada yeni özelliklerde orta segment için ideal detayların bulunması bekleniyor. İlk olarak yenilenmiş olan Snapdragon 660 işlemcilerini barındıracağı iddia edilen telefonların, bu işlemci sayesinde üst segment akıllı telefonlardan beklenen performans değerlerini sunabileceği belirtiliyor. Bunun dışında RAM bellek konusunda ise bir modelde 3 GB seçimi, biraz daha üst seviye olan bir modelde ise 4 GB RAM bellek seçimi yapılacağı belirtiliyor. Teknik kısımdan ekran kısmına geçecek olursak bu seride 5.5 inç ekranları göreceğiz.

AMOLED ekran teknolojisiyle gelecek olan telefonların, çözünürlüğünün ise Full HD olması bekleniyor. Xiaomi Redmi Pro 2 modeli hakkında ortaya çıkan son iddia ise kameraların 16 MP değerinde olacağı ve 4.100 mAh değerinde yüksek kapasiteli pillerin kullanılacağı. Tüm bu özellikler içerisinde ne kadar doğru bilinmez ama şimdiden yeni seri akıllı telefonların beğeni topladığı kesin. Bakalım Xiaomi Redmi Pro 2 modeli için tüm bu iddialar ne kadar doğru olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir