Kategoriler
Mobil

Tüketiciler Yeni İphone Fiyatından Şikayetçi

Yüksek iphone fiyat satışlarından dolayı tüketicilerin şikayetleri gün geçtikçe artmakta. Apple yetkilileri bu şikayetleri dikkate alıp alınmayacağı henüz bilinmiyor.

Yapılan açıklamalara göre tüketicilerin sadece bir kısmının piyasaya yeni sürülen iPhone telefon için ödemeye hazır olduğu bildirilmiştir. Verilen bilgilere göre, iPhone fiyatı 1000 dolardan fazla olduğu için birçok kişi bu parayı ödeme konusunda sorun yaşadığı açıklanmıştır.

Bu nedenle tüketiciler tarafından şikayet edilen bu fiyat sorunu sayesinde telefonların fiyatının çok fazla olduğu ve bu fiyatının düşürülmesi gerektiği bildirilmiştir. Edinilen bilgilere göre Apple iPhone fiyatlarının bu yılın sonunda tüketicileri uzaklaştıran bir fiyatla gün yüzüne çıktığı açıklanmıştır.

Bu nedenle yüzdelik dilim de gücünü azaltan firma, en yüksek ücretli telefonu hizmeti sunmaktadır. Buna göre bankanın yapmış olduğu anket oranına göre bu telefonu alacak kişilerin sadece yüzde on birlik diliminin bin dolardan fazla ödemeye gücü yettiği açıklanmıştır. Üstelik iPhone tutkunları arasında hızla yayılan bu oran yüzde 11 ile 18 arasında yükseliş gösteriyor. Böylece yapılan açıklamalara göre iPhone telefonu alacak kişilerin sayısındaki azalış nedeniyle tüketicilerden sıkça şikayet geldiği ve bu şikayetin dikkate alınması gerektiği açıklanmıştır.

Fiyatların Düşürülmesi Talebi

Verilen bilgilere göre iPhone tutkunları tarafından yapılan bu şikayet sonucunda telefonun fiyatını düşürülmesinin talebinde bulunulmuştur. Böylece en yüksek oranda yıla damgasını vuracak olan yeni iPhone telefonların cep yakacağı açıklanmıştır.

Geniş arayüzü özelliğine ve OLed paneline sahip olan bu telefonun fiyatının düşürülmediği takdirde satın alacak kişinin de sayısının az olacağı bildirilmiştir. Böylece yeni iPhone’un satın alınması konusunda umutsuzluğa düşen firma, müşterilerinin bu şikayetlerini dikkate alacağını ve elinden gelen her türlü kolaylığı sağlayacağını açıklamıştır. Böylece iPhone fiyatlarının düşürülmesi talebinin artması sonucu firmada yüksek ücretle iPhone’u satışa sunacağını bu satın alacak kişi sayısının azaldığını açıklamıştır.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir