Kategoriler
Mobil

Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucusuna Kolay Çözüm

Galaxy s8 arka yüzeyindeki parmak izinin, kameranın hemen yanında olması için çözüm, parmak okuyucuların kullanım aşamasında kamera lensi kirlenmesi ile bu sorunu kökten çözmektir.

Kullanıcılardan bazıları Samsungun galaxy serisinin s8 cihazında yer alan parmak okuyucu sensörünün yerinden nedense çok rahatsız oluyor. Birçok Galaxy s8 sahibine göre parmak izi sensörü hiç bulunmaması gereken bir yerde ve bu hoşlarına gitmiyor.

Parmak izi sensörünün arka yüzeydeki kameranın dibinde olması kamera işlevini de zorlaştırıyor ve işlememesine yol açabiliyor. Blogger Òuinn Nelson’ın bu hususta geliştirdiği harika bir çözüm, Galaxy serisinin s8 cihazını elinize alarak uğraşmakla sorunun geçeceği teorisiyle oluyor. Nelson, bu şekilde sizi ikna edebileceğine inanıyor. Kendisi ise Galaxy s8 cihazının arka yüzeyini kırdığı için yeni cihaz siparişi vermek zorunda kalmıştır.

Tutkal Kullandı!

Arka kapağı değiştirmek isterken kameranın etrafına yerleştirilmiş olan contayı çıkaran Nelson, tutkal kullanarak contanın koruma görevini bu şekilde gerçekleştirmek isteyerek su geçirmez tutkal kullanıyor. Bu sırada sensöre baskı etmemeye dikkat ediyor ve telefon uyumunu bozmamaya özen göstererek işlemi tamamlıyor.

Bu çözümü gerçekleştirmenin tek ve gerçek yolu ise arka kapağı çıkararak ellerinizi hafif kirletecek bir yönteme başvurarak bu yolları izlemek olacaktır. Bundan öncesinde cihaz takimi konusunda hiçbir fikriniz ve deneyiminiz yoksa bu yol aksilikler meydana geldiğinde daha pahalıya kaçabiliyor. Biraz maliyetli bir hale dönüşüyor. Bu biraz beceriye bağlı olsa da fiyat oldukça artıyor. Bu hususa dikkat edildiğinde Nelson’un uygulamasının oldukça ileri bir seviyede olduğu da ortaya çıkıyor. Böylelikle Galaxy sorunu çözümü için bu yöntemi uygulamak en geçerli yol olabiliyor. Nelson çözümü bu nedenle akıllıca bulunuyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir