Kategoriler
Mobil

Şimdide Nokia 105 klasiği

Nokia üçüncü nesil telefonlardan ne anlıyor bilinmez ama şimdide HMD Global desteğiyle satışa sunulacak olan Nokia 105 cep telefonu, yeniden satışa sunuluyor.

HDM Global, bugün gerçekleştirdiği resmi açıklamada Nokia 105 adlı cep telefonunun duyurusunu yaptı. Akıllı telefon yerine sadece temel özelliklere sahip cep telefonu tercih edenlere yönelik hazırlanan Nokia 105 cep telefonu, telefonda özellik istemeyen kullanıcıları memnun edecek gibi.

Nokia 105 teknik özellikleri

Aslında bu telefon daha önce 2013 yılında kullanıcıyla buluşmuştu daha sonra 2015 yılında tekrar gündeme gelerek Microsoft tarafından tekrar piyasaya çıkarma kararı alındı. Şimdi yeniden yeni yüzüyle HDM Global, telefonun duyurusunu yaparak Nokia 105 cep telefonunu yeniden kullanıcıyla buluşturmak istiyor. Aslında en çok merak edilen soru ise şu, Sürekli yeniden karşımıza çıkan bu telefon acaba tamamen yenilendi mi?

Yeni Nokia 105, daha önceki telefonlardan farklı görülse’de işlevsel olarak ne gibi değişikliğe gitmiş olabilir. Geçmişte bu güne baktığımızda ekran boyutunda önemli değişiklik gözlemlemekteyiz. 1.4 inç ekrana sahipken şimdi ise 1.8 inçlik ekranla dikkatleri üzerine çekiyor.

800 mAh bataryasıyla 15 saatlik konuşma süresi sunabilen telefon ayrıca bünyesinde 4 MB RAM ve 4 MB ROM bulunduruyor. Üstelik geçmişten aşina olduğumuz FM radyo desteği sunmaktadır. 3.5 mm kulaklık çıkışı bulunduran telefon  micro USB 2.0 portu ile donatılmış. Genel olarak çift SIM kart kullanan kullanıcılar için düşünülmüş olan sim kart desteği ile çıkacak olan telefon, Avrupa’da GSM 900/1800 bant desteği sunarken ABD’de ise GSM 850/1900 bant desteği sunacak. Nokia’nın klasik oyunlarından olan Snake Xenzia oyunu’da telefonda yüklü bir halde gelecek.

Farklı renk seçenekleriyle gelecek olan Nokia 105, Mavisiyah ve beyaz olmak üzere Üç farklı renk ile kullanıcılara sunulacak. Oldukça uygun bir fiyata çıkacak olan telefonun 2 farklı modeli bulunmakta. Çift SIM kart desteği sunacak olan modeli 15 dolar etiket fiyatı beklenirken tek SIM kartlı modeli ise 14,50 dolardan raflarda yerini alacak.

Ürünle ilgili tanıtım videosunu inceleyebilir fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir