Kategoriler
Mobil

Samsung Galaxy S9 hangi işlemci ile gelecek

Samsung bu yıl çıkarttığı Galaxy S 8’in tanıtımlarına hız kesmeden devam ederken şimdiden önümüzdeki yıl çıkaracağı S 9 için haber kaynaklarına akıllı mobil’in detayları düşmeye başladı. Peki önümüzdeki yıl çıkarmayı planladığı Galaxy S 9 için hangi işlemci destek verecek detayları haberimizin devamında görelim..

Galaxy S 8’in henüz üzerinden çok fazla vakit geçmemesine rağmen Samsung önümüzdeki yıl ( 2018 ) kullanıcılar ile buluşturacağı Galaxy S 9 için çalışmalarına büyük bir özenle devam ediyor. Önümüzdeki yıl amiral gemisi olacak mobil akıllı telefon ile ilgilide detaylar ortaya çıkmaya başladı. Samsung amiral gemilerini yıllardır kullanmakta olduğu Exynos ve Snapdragon işlemcili olmak üzere 2 farklı versiyonda kullanıcıları ile buluşturmakta.

23 Ağustosta tanıtıma sunacağı Note 8 ile birlikte önümüzdeki yıl için çıkarmayı hedeflediği Galaxy S9 içinde bu geleneğini bozacak gibi durmuyor. Samsung mevcut işlemci politikasına sadık kalacağı sinyallerini vermekte. Peki önümüzdeki yıl çıkaracağı Galaxy S9 işlemcisi ne olacak?

Galaxy S9 işlemcisi

Weibo üzerinden yayımlanan bir rapora göre Samsung yeni amiral gemisi için Qualcomm’un tanıtımını yapacağı Snapdragon 845 ile kendi geliştirdiği Exynos 9810‘u kullanacak.

Qualcomm tarafından tanıtılacak olan Snapdragon 845 bir önceki işlemcisi olan Snapdragon 835 den yüzde 35 daha hızlı ve 7 nm üretim sürecinden geçeceği belirtilen Adreno 630 grafik birimi ile 8 çekirdeğe sahip olacak. Cortex A53 ve Cortex A73 olmak üzere 4’er çekirdeğe sahip olacak.

Ne yazık ki Samsung tarafından gelecek yıl çıkaracağı amiral gemisi modelinde kullanacağı Exynos 9810 hakkında çok fazla detay bilgi yok. Dolayısı ile telefon hakkında gelecek bilgiler doğrultusunda  Exynos 9810  işlemcisi hakkında bizler de ayrıntılı bilgilere ulaşmış olacağız.

THN – teknolojihaberleri.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir