Kategoriler
Mobil

Samsung Galaxy S9 ekran bombası patlatabilir

Samsung mobil akıllı cihazlar serilerine hız kesmeden devam ederken gündemde olan Note 8’in ateşi sönmeden gündeme gelen Galaxy S9 ekran paneli ile ilgili bilgiler oldu. Samsung Galaxy S9 akıllı telefonda Y-OCTA ekran panelini kullanacak.

Samsung’un Note 7 hadisesi dışında yapmış olduğu işlere bakılacak olursa ciddi anlamda güzel ötesi işlere imza attığını görüyoruz. Özellikle Galaxy S8 telefonunda kullanılan sonsuz ekran oluşumu Teknoloji de Samsung’un ileri seviyede olduğunu gösteriyor. Şimdi Samsung bu başarıyı bir tık daha ileri taşıyarak ileri bir dönemde S8’de kullanılan sonsuz ekranı bir tık daha ileri taşıyarak sonsuz ekran Y-OCTA ekran teknolojisi ile doruğa çıkarmayı hedefliyor.

Y-OCTA ekran paneli ile gelen Galaxy S9 

Y-OCTA sonsuz ekran panelleri diğer ekran modüllerinden farklı bir özelliğe sahip. Bu ekranlar entegre dokun matik bir modüle sahip ve maliyet açısından daha hesaplı. Galaxy S9 için düşünülen bu ekran modülünü Samsung Note 7’de kullanmıştı.

Galaxy S8 ve diğer modellerinde kullanılan ekran modüllerinin maliyetleri yükseltiğini düşünen firma gelecek yıl piyasa süreceği S9 ile Y-OCTA ekran modülüne geçerek ciddi bir maliyet düşüklülüğü gerçekleştirecek. Maliyet hesabı yapan Samsung diğer taraftan önümüzdeki yıl çıkaracağı Galaxy S9 için ekran boyutlarında bir değişiklik yapmayacak. Galaxy S8 gibi S9’un ekran boyutu 5,77 inç’e sahip olurken S9 Plus için 6,22 inç olarak kaynaklara geçti.

Samsung kanadında bir çok yenilik hızla gündeme düşerken sıcak gelişmeleri an ve an bizlerde takip ederek sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz. Galaxy S9 tasarım ve teknik özellikleri yıl sonuna kadar bizleri meşgul edecek gibi görünüyor.

[affiliate_news id=”8062″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir