Kategoriler
Mobil

İPhone 8 sırları çözülmeye devam ediyor: Kablosuz Şarj Özelliği….

İPhone 8 için her gün yani bir bilgi ortaya çıkıyor. Apple tarafından bu bilgilere resmi bir açıklama gelmese de meraklı geliştiriciler tarafından incelenen firmware içerisindeki kodlar telefon ile ilgili bilgileri gün yüzüne çıkarmaya yetiyor.

Yeni bulunan bilgiye göre IPhone 8 de kablosuz şarj özelliğinin bulunacağı yönünde. Apple tarafından meraklı geliştiricilere sunduğu İOS 11‘de HomePod kullanımı için izin verdiği firmware IPhone 8’in ifşa olmasına sebep oldu. Geliştiriciler açısından ve Teknoloji dünyası açısından büyük yankılar uyandıran bu kodların çözülmesinde Apple sessizliğini koruyor. Kısa bir süre önce bu yazılımın içerisindeki bazı kodların İPhone 8’in tasarımına ait olduğu hatta yüz tanıma özelliği ve Touch ID’siz olacağı da tespit edilmişti. Şimdi bulunan kodlardan İPhone 8’in kablosuz şarj özelliği hakkındaki bilgileri içeriyor.

İPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile geliyor

Bulunan kodların çözümü ile ilgili ortaya çıkan veride İPhone 8’in kablosuz şarj özelliği ile geleceğinin kesinleşmesi yönünde olması olarak söyleniyor. Apple tarafından muhtemelen yapılan hata sonucu sızdırılan HomePod yazılımındaki bu kodlar ile İPhone 8’in tüm detayları kendisini ele vermiş oldu.

Şuana kadar ki geliştiriciler tarafından elde edilen verilere göre İPhone 8’in özelliklerinde tasarımı, kızıl ötesi yüz tanıma özelliği ve Touch ID’siz bir ekrana sahip olacağı ve yüksek çözünürlük kalitesinde geleceği netletmiş gözüküyor.

Bir çok platformda kulis dedikodusuna konu olan  kablosuz şarj özelliği Reddit’te tespit edilen kodlar ile ortaya çıkmış durumda. Kablosuz şarj özelliği ile birlikte İPhone 8’de hızlı şarj özelliğide beraberinde gelmiş olacak.

Teknoloji kulislerinde konuşulan bir diğer konu ise bu özelliğin İPhone 7s serisinde de kullanılabilirliği oldu.  KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo’ya göre kablosuz şarj özelliğini 3 modelde olacak. Önümüzdeki ay ( Eylül 2017 ) içerisinde yapılacak olan tanıtımda İPhone 8 hakkındaki tüm bu sorular bir cevap bulacak.

[affiliate_news id=”8110″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir