Kategoriler
Mobil

Nokia’dan büyük başarı

Nokia 2017 senesine bir bomba gibi girdi ilk olarak HDM Global ile anlaşma yapması ve doğru tercih yaparak Android işletim sistemine geçmesinden sonra küllerinden ayrılıp yeni yüzü ile kullanıcıların karşısına geçti. Daha önceki denemelerinde bir türlü istemiş olduğu rakamları yakalayamayan  Nokia bu sefer HDM Global desteği ile artık bu piyasada ben de varım diyor.

Nokia’nı Yükselişi ve Kar payı 

Yapılan araştırmalar sonucu global marketten %0.4 pay almayı başardı Nokia daha önceleri kendi ülkesinde sıraya giremezken şimdilerde ilk 5 sıra arasında yer alıyor. Başka bir açıklama ise 2017 yılındaki satış rakamları ise 10 milyon olduğu açıklandı tabi bunun en büyük etkeni ise firmanın Android uygulamasına geçmiş olaması gibi görünüyor.

Çin de ve Dünyadaki Satış Rakamları

İlk olarak Çin’de satışa sunulan Nokia istediği rakamları yakalayamadı ve 0.1 milyon satışında kaldı ama her geçen gün biraz daha satışlarını yükselten Nokia yılın son çeyreğinde toplam satışı 7.5 milyon olduğu açıklandı.  Bulunduğumuz durumda hesap edersek toplam 11.6 milyona ulaşmış oldu ve herkesin beklemiş olduğu Nokia işte bu olduğunu kanıtlamış oldu 2018 yılında ise bu yükselişe yeniliklerle geleceğinden her kes emin nedeni ise ANROİD oreo işletim sistemine erken geçmesi. Şimdiden yeni çıkan cihazlarında kullanmaya hazırlanmış olmasından dolayı kendini kanıtlamış oldu.

Bizi takip etmeye devam edin.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir