Kategoriler
Donanım Haberleri

Apple artık parmak izi okuyucusu kullanmayacak

Apple bundan sonra üretim yapacağı cihazlarda artık parmak izi okuyucu koymayacağını açıkladı. 2018 yılından itibaren yeni çıkacak olan modellerinde artık yüz tanıma özelliği kullanacak.


Daha henüz piyasalarda olmayan  iPhone X‘de kullanmış olduğu yüz tanıma teknolojisini artık bundan sonraki cihazlarında kullanmaya başlayacak. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yapmış olduğu açıklamada ise 2018 yılından itibaren İphone modellerinde artık parmak izi yerine yüz tanıma özelliği olacağını açıkladı.

Neden İphone yüz tanıma özelliği kullanacak

Face ID yüz tanıma teknolojisi ve TrueDepth kamera sistemleriyle kullanıcılara güvenli bir şekilde kimlik doğrulama teknolojisi sunmuş oluyor. Face ID yüz tanıma özelliği ile Apple Store ve iTunes Store buralarda rahatlıkla burada güvenli bir şekilde girmenize olanak sağlıyor. Ayrıca iBooks Store’den güvenli bir şekilde alışveriş yapma olanağı sağlıyor.

Bundan sonraki modellerede ise artık yüz tanıma özelliği olmuş olacak İphone 8 ve İphone 8 Plus bunu son olarak parmak izi okuyucu kullanmış olacak. Yapılacak bu iş ile artık Apple her zamanki gibi ilk olarak İphone X’de kullanmayı düşünüyor her halde bundan sonra Samsung LG Huawei bunlarada artık yüz tanıma özelliği yani Face ID kullanmaya başlayacaklar. Yani buda demek oluyorki 2018 yılında artık Apple İphone’lerde parmak izi okuyucusu kullanmayacak.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir