Kategoriler
Mobil

İphone X Türkiye satışı el yakıyor

iPhone 8 ve İphone 8 Plus‘tan sonra yeni çıkarmaya hazırlandığı İphone X hakkıkndaki fiyatlar artık netlik kazanmaya başladı

İphone X el Yakıyor

Teknoloji devi olan Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ‘tan sonra İphone X fiyatı açıklandı fiyatı gerçekten el yakıyor İphone 8 Plus’un fiyatı 4.750 TL satışa sunulmuşken şimdi çıkaracağı 64GB’lik fiyatı gerçekten çok yüksek bir asğarı ücretlinin maaşının dört katı yanı 6.100 TL’den satışa sunulacak gerçekten çok pahalı olan bu cihazın ayrıca bir yüksek modeli daha var. iPhone X 256 GB’lik fiyatı ise 6.900 TL satışa sunulacak 20 ekim de Türkiye de satışa çıkacak  iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatları yanında bu gerçekten çok pahalı görünüyor.

Türkiye de satışa ne zaman sunulacak

İphone X‘ın ilk olarak satışa sunulacağı ülke ABD‘de satışa sunulacak olan olan cihaz Türkiye de ise ne zaman sunulacağı hakkında bir açıklama gelmedi fakat en geç 2018 yılının ilk aylarında Türkiye de satışa çıkması bekleniyor Cihazın ilk olarak TrueDepth kamerasının yanında cihaz çerçevesiz olarak gelmesi de  cihazın fiyatını artırmış oluyor Türkiye’deki fiyatının yüksek olması ise vergilerin yüksek olmasından kaynaklanıyor. ABD’de ise 999 Dolardan satışa sunulacak.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir