Kategoriler
Mobil

Nokia 6 Özellikleri ve performansı

Nokia Windows mobile’den istediği performansı bulamayınca rakip gördüğü Android işletim sistemine geçme kararı alarak yeni Nokia marka telefonlar çıkarmaya yavaş yavaş başladı.

Finlandiya merkezli olarak üretilmesinin yanı sıra geçen aylarda Android 7.1.1 güncellemesi yapılan Nokia 6 için bu hafta yeni bir güncelleme daha yayınlandı. Böylelikle Temmuz 2017 itibariyle güvenlik yamalarının güncellemesini alma başarısı gösteren ilk akıllı telefonda Nokia 6 olmayı başardı.

Son derece kaliteli bir görünüme sahip olan akıllı telefonun ekran açısından çeşitli avantajları da bulunuyor. 5,5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olmasından dolayı çok daha kaliteli görünüm sunmaktadır.

Nokia 6 Performansı

Video izlemeyi keyifli hale getiren Nokia 6, 1920X1080 ekran çözünürlüğe sahip. Snapdragon 430 işlemci ile yüksek bir performans sunmaktadır. 8 Megapiksel ön kameranın yanında 16 megapiksel arka kameraya sahip olan Nokia 6, 550 milyonluk Pazar payına sahip olan Çin’e girmeyi planlıyor. Aynı zamanda hafif ve şık bir tasarıma sahip olan akıllı telefonun kullanımı da son derece basit bir şekilde olmaktadır.

Rekabette İddialı

Herhangi bir zorluk yaşamadan istenilenlerin kolay şekilde yapılmasını vaat eden Nokia’nın son ürünü, Oppo başta olmak üzere Vivo, Huawei ve Xiaomi gibi markalar ile rekabet içine girecek.

Otoriteler tarafından yapılan kıyaslamalarda çok daha yüksek bir hıza ulaşması açısından öne çıkan Nokia 6, aynı zamanda uzun yıllar kullanımda bulunmasından dolayı da tercih edilebilecek.

Akıllı telefon pazarında yeni olmasına rağmen sahip olunan imkanların tam kapasiteyle kullanılması Nokia için önemli bir başka avantaj olarak görülüyor. Zararlı yazılımlarının girmesinin de engellenmesine dair çok sık bir şekilde güncellemelere sahip olması satışta önemli bir etken olacak.

“Nokia 6 Özellikleri ve performansı” için 2 yanıt

Benim bildiğim nokia köklü ve sağlam bir şirket yıllardır insanlar tercihini nokiadan yana kullandı şimdide durum aynı olacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir