Kategoriler
Mobil

LG V30 Kavisli OLED Ekran İle Gelebilir

LG G6 amiral gemisinden sonra akıllı telefon dünyasında LG’nin yeni temsilcilerinden birsinin de LG V30 akıllı telefonları olması bekleniyor. Sürekli yeni detayları ortaya çıkan telefonların bu kez ise ekranları için yeni iddialar gündemde. İşte detaylar.

Akıllı telefonlarda genel olarak markaların yararlandıkları parça tedarikçileri bulunuyor. Ünlü akıllı telefon firmaları kadar büyük oranda üne kavuşan birçok parça tedarik firmasının da olduğu sektörde bazı büyük markalarında yer aldığını biliyoruz. Bu şekilde sektörde yerini alan markalardan birisi de akıllı telefonlarıyla da bilinen LG.

Akıllı telefon pazarında en büyük ekran üreticilerinden biri olan LG aynı zamanda kendi akıllı telefonları içinde ekranlar üretiyor. Markanın bu noktada son aldığı kararın ise LG V30 akıllı telefonlarını doğrudan etkileyeceği açıklandı. Alınan yeni karar sonrasında LG’nin ekran üretimini değiştireceği belirtiliyor.

Kavisli OLED Ekranlar Geliyor

Marka tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak bundan sonra Samsung’u geçebilmek için LG OLED ekran üretiminde değişiklikler yapacak. Yapılan değişim ise kavisli ekran üretimi olacak. Aslında markanın daha öncede kavisli OLED ekran üretimi yaptığını biliyorduk fakat bu kez LG seri üretime geçiyor. LG’nin kavisli ekran üretimini seri üretime çevirmesi durumunda ise markanın LG V30 akıllı telefonlarında da kavisli OLED ekran kullanacağı belirtildi. Ekranların nasıl teknolojilere sahip olacağı konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

Samsung’u Geçebilecek Mi?

LG V30 serisi için böyle bir karar aldığı düşünülen LG’nin kavisli ekran üretiminde ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu. LG V30 akıllı telefonları üst segment akıllı telefonlar olacak ve kavisli ekranlarda telefonlara oldukça artı sağlayacak ama markanın bu adımlara rağmen Samsung’u geride bırakmasının pek mümkün olmadığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir