Kategoriler
Mobil

iPhone 8 parmak okuyucu özelliği felaket olabilir

APPLE, bu yıl üç iPhone’u duyuracağını duyurdu; 5.8 inçlik, kavisli OLED ekrana sahip bir premium model.

IPhone Edition olarak adlandırılan premium model de tam renkli bir gövdeye sahip.
Yeni çıkacak olan iphone 8 Samsung S8’e benzerliği göze çarpıyor.
Geçen hafta, Apple bir şema paylaşmıştı ve parmak izi tarayıcının telefonun arka tarafına taşınmış olduğunu göstermişti – home düğmesinin ise kaldırılması yönünde tam bir bilgi henüz yayınlanmadı.
Android telefonlar bu özelliği yıllarca kullanırken, Apple kullanıcıları parmak izi tarayıcısının arkaya konulması yönünde tepki gösterdi.

İphone 8 şeması, tasarımı


Fotoğraf geçen hafta sızdırıldıktan sonra, iPhone kullanıcıları yeni parmak izi okuyucusunun yerleştirildiği yer ne kadar gülünç son derecede ve pratik olmadığını belirterek tepki gösterdiler.
Çoğu Android cihazıda parmak izi okuyucusu cihazın arkasında bulunuyor, ancak parmağınızın oturması için en iyi yere yerleştiriliyor ifadelerini kullandılar.
hatırlarsanız S8, kameranın yanına yerleştirilmesi nedeniyle de eleştiriye maruz kalmıştı ancak en azından rahat bir konumda bulunduğu için sıkıntı çıkartmıyor.

Bir Reddit kullanıcısı, Parmak izi okuyucusunun yeni yeri Apple firmasının yapacağı korkunç bir adım olacağını açıkladı.
“Şimdi fiziksel olarak şemadaki iPhone’unuzu tutmayı deneyin ve Apple logosunun çok altındaki işaret parmağınıza ulaşmayı deneyin kesinlikle kabu edilebilir bir durum değil. Eğer bu şemadaki tasarım doğruysa, dokunma Kimliğinin feci bir şekilde yerleştirilmesi, Bence S8’den daha kötü” diye yazdı .
Fiziksel tabanın alt kısmı sanal kontrollerle değiştirilecek, yani parmak izi tarayıcısı cihazın arkasına yerleştirilecek. Apple bu konuda bir değişikliğe gider mi bilinmez ancak şimdiden çok tepki toplayacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir