Kategoriler
Mobil

Kulaklık girişi olmayan google pixel 2 mi geliyor

Google’ın yeni çıkaracağı telefonu Google Pixel 2’den yeni bilgiler gelmeye başladı. Bir sızıntı bilgiye göre Google’ın yeni çıkaracağı Pixel 2’de kulaklık girişi olmayabilir.

Son zamanlarda birçok telefon markası kulaklık girişi ile ilgili birçok uygulama yapma girişimi düşünüyorlar. İlk girişim Google’dan gelebilir. Eğer sızıntı bilgiler doğru ise Pixel 2 kulaklık girişi olmayan bir başka telefon olacak. Yakın zamanda çıkan İphone 7’de de kulaklık girişi bulunmuyor, kullanıcılar şarj girişinden bağlanarak kulaklıklarını kullanabiliyorlar. Pixel 2’de kulaklık girişi tamamen mi olmayacak yoksa şarj girişinden mi kulaklık kullanılacak? Bu konu hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Ama bu yeniliğin kullanıcıları üzeceği kesin.

Kulaklık Girişi Olmayan Telefonların Farkı

Telefon şirketleri uzun yıllardır telefonların kalınlığını düşünmek için birçok girişimde bulunuyorlar. İşte kulaklık girişinin çıkarılması da telefon kalınlığının düşürülmesi için yapılan bir başka girişim. Kulak girişi olmayan telefonlar kimi kullanıcılar için çok yararlı olsa da kimi kullanıcı ise bu durumda çok şikayetçi. Kulanıcıların kulaklık girişi olmayan telefonlara bakışı ise büyük oranda olumsuz.

Kulaklık Girişi Olmayan Telefonların Yaşattığı Sıkıntılar

Kulaklık girişi olmayan telefonlarda kulaklıklar ya bluetooth kulaklık kullanıyorlar ya da telefonun şarj girişinden girişe uygun olan kulaklıkları kullanıyor. Bu durumda kullanıcı için iki önemli sorun bulunuyor. Kablosuz kulaklık kullanıcılar kulaklık şarjının bitmesinden ve bazen oluşan kablosuz bağlantı kopmalarından şikâyetçiler.

Şarj girişinden bağlanan kullanıcıların ise şikâyeti; kulaklıkla telefon kullanırken telefonu şarj edememek. İşte bu iki durumun oluşmasına telefonun kulaklık girişsiz olması neden olduğu için bu çeşitteki telefon kullanıcılar telefonlarından şikâyetçi olmakta. Bu şikâyetler de bu çeşitteki telefonların alıcı sayısını da düşürmekte.

[affiliate_news id=”6998″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir