Kategoriler
Mobil

İphone 8’ler İstanbul’da yakalandı

Cep telefonu çılgınlığının yaşandığı en önemli ülkeler arasında tabi ki Türkiyeyi de göstermek hiç de hata sayılmaz. Özellikle GSM operatörlerinin abone sayısı nüfusu geride bırakmış durumda  böyle olunca Türkiye pazarı hem ünlü akıllı cep telefonu üreticilerinin hemde kaçakçıların çok işine yarıyor.

İstanbul Atatürk Havalananının Kargo Gümrük Müdürlüğü’ne kutuların üzerinde  transit gönderilecek notuyla birlikte gelen paketler X-Ray cihazından geçirilirken, içerisinde 20 bin adet cep telefonu olduğu tespit edildi. Bu paketlerde bulunan eşyaların değerinin ise tam olarak 6 milyon lira civarında olduğu açıklandı telefonların yanı sıra 180 adet kulaklık ve 3 binden fazla batarya ve binden fazla telefon kapağı olduğu belirtildi.

Orijinalı çıkmadan sahtesi gündemde

Kutular açıldığında ilginç bir durum ortaya çıkarken, bu cep telefonu modelleri içerisinde internette dolaşan ve iPhone 8’in prototip görüntüsü olduğu belirtilen bir cihaz görüldü. Tıpkı piyasaya çıkacağı iddia edilen iPhone 8 gibi tasarlanan cihazın arka yüzünde dikey konumunda çift kamera ve ön yüzünde ise bir home tuşu görülüyor.

İstanbul Gümrük Muhafaza ve Kaçak İstihbarat Müdürlüğü, yapmış olduğu açıklama ile birlikte kutuların içerisinde ham maddesi plastik olarak beyan edilen elektronik eşyaların bulunduğu iddia edilirken, bu ürünlerin sahte belgelerle dışarı çıkartılmak istenildiğini belirtti. Böylelikle iPhone 8 modelinin satışa sunulacağı ilk ülkelerden biri olacaktık fakat yapılan baskın ile herkesin elleri boş kalmış oldu.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir