Kategoriler
Teknoloji

Spotify İndirme Rekorları Kırıyor

2008 yılından bu yana hizmet veren online müzik platformu Spotify,Mart ayı içerisinde açıkladığı rakamlarla yeni kullanıcı sayısı hakkında da bilgi verdi. Şirketin açıkladığı bu verilere göre Sportify şuan için bu sektörün bir numaralı markası konumunda.

Özellikle korsan müzik indirmeye karşı önemli bir çözüm olan Spotify, şuan için en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Spotify, tüm müziklerin telif haklarını koruyarak bu alanda hizmet veriyor.

5 Ayda 10 Milyon Kullanıcı

Spotify, Mart ayı içerisinde yaptığı açıklamalar neticesinde kullanıcı sayısının 50 milyon olduğunu belirtmişti. Daha sonradan abone bilgilerini güncelleyen şirket, yeni kullanıcı sayısını da açıkladı. Bu geçen süreçte Spotify’nin kullanıcı sayısı 60 milyona erişti.
handikap güvenilir mi
Yani şirket 5 ay gibi bir zaman dilimi içerisinde tam 10 milyon yeni kullanıcı kazandı. Bu 60 milyon kişi uygulamayı ücret ödeyerek kullanan kişi sayısını oluşturuyor. Bunun dışında 80 milyon kişi de uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanıyor. Yani Spotify’nin üye sayısı esasen 140 milyon civarında bulunuyor.

Şirketin son yaptığı açıklamalarla yeni kullanıcı sayısı hakkında bilgi vermesi, şirketin geleceği açısından da büyük değişiklikleri beraberinde getirdi. Bu açıklamadan sonra şirket Universal Music Group ve Sony ile çeşitli lisans anlaşmaları imzaladı. Bu durumun şirketin yeni kullanıcı sayıları ile kesin bir ilgisi olup olmadığı bilinmemekle beraber, yapılan ortak tahminler bu durumun kullanıcı sayısıyla olan bağlantısını gösteriyor. 27 milyon kullanıcı sayısı olan Apple Music’i bu anlamda ikiye katlayan şirket, bu piyasanın lideri konumunda olduğunu da açıkça ortaya koyuyor. Ayrıca her geçen gün kullanıcı sayısını yukarılara çeken Spotify’nin bu yıl sonunda halka açılması bekleniyor. Net bir tarih olmamakla beraber daha önceki açıklamalara göre bu yıl sonunda şirket halka açılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir