Kategoriler
Mobil

iPhone 8 Tasarımı, Apple HomePod’un yazılımının içinde gizlenmiş

Bir geliştirici tarafından ortaya atılan iddia da  iPhone 8 tasarımı, Apple HomePod’un yazılımının içinde gizlenmiş yönünde oldu.

Ortaya atılan iddiaya göre geliştirici Steve Troughton-Smith,  iPhone 8 tasarımı ve yüz tanıma teknolojisinin  Apple HomePod‘un yazılımının içinde gizlenmiş yönünde oldu. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından araştırmacı geliştiriciler için HomePod’un yazılımının ilk sürümünü yayınlayarak kodları açıp içerisine girmelerine izin vermişti. Meraklı geliştirici olan Smith yazılım kodlarını incelediğinde İPhone yüz tanıma teknolojisi ile ilgili kodların gizlendiğini ortaya çıkardı.

iPhone 8 Özellikleri HomePod Yazılımında Ortaya Çıktı

Geliştirici Smith yaptığı incelemede Pearl ID adlı bir kodu tespit ettiğini bu kodun ise Touch ID’nin bulunduğu BiometrikKit de kızıl ötesi yüz algılamanın olduğunu  söyledi. Keşif ettiği bu kod yüz tanıma teknolojisinde yüzü tanıyacak.

IPhone 8 ile sürekli olarak gündem de olan yüz tanıma teknolojisi güvenlik sorularını da beraberinde getiriyordu. Ancak altını çizmemiz gereken  durum ise Apple’ın bu konuda kendisine oldukça fazla güvenmesi. IPhone 8 ile home tuşunun tamamen ortadan kaldırılması ve Touch ID nin değişime uğraması ihtimalleri güvenlik endişelerini de beraberinde getiren başlıca etkenler olmuştu. Oysaki Apple 3 boyutlu yüz tanıma teknolojisinden son derece emin.

[affiliate_news id=”6770″]

kodu ile yazılım içerisine gizlenmiş durumda diyerek ilgili koda göre tasarım bu kod dan yola çıkılarak tasarlanmış ve  Apple Pay içerisine gizlenmiş. Yüz tanıma ve Iphone 8 görselinin  de buna göre aşağıdaki gibi bir çizim olarak ortaya çıktığını belirtiyor.

THN – teknolojihaberim.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir