Kategoriler
Teknoloji

Cortana Yeniden Doğuyor

Cortana Microsoft firmasının dijital asistanı niteliğindedir. Microsoft Cortana dijital asistanı olarak android versiyonuna yapılan son güncelleme ile yeni bir tasarım kazandırıldı.

Microsoft firması dijital asistan piyasasındaki yerini bir hayli sağlamlaştırmasının ardından telefon piyasasında Microsoft’un amiral gemisi niteliğindeki Windows phonelerdeki kadar olmasa da cortana’nın android versiyonuna yeni tasarım ve birkaç özellik eklediğini duyurması sektörde firmanın ses getirmesine yardımcı oldu..

Microsoft’un android kullanıcılarının dikkatini çekerek gözleri cortana’nın üzerinde toplanmasını sağlamak için içinde bulunduğumuz yılda yayınladığı bir dizi güncelleme ile cortana’nın android platformu üzerinde önemli ölçüde bir gelişme kaydetmesini sağladı.

Microsoft’un güncelleme ve desteklerine rağmen cortana’nın android versiyonunun henüz Windows phone uygulamasıyla eşdeğer olduğu söylenemezse de ileriki günlere gelecek olan yeni güncellemelerle gelişeceğini tahmin etmek çok da zor görünmüyor. Cortana’nın android üzerine getirdiği yeni güncelleme ile kullanıcıların dijital asistan deneyimini bir üst boyuta taşıması hedeflenmektedir. Bunu sağlamak için yapılan küçük değişikliklerin yanında daha büyük görsel ve köklü değişiklikler de yapılmıştır.

Son Güncellemesiyle Gelen Yenilikler Nelerdir?

Cortana kullanıcıları son güncellemenin ardından dijital asistanlarını deneyimlemeye başladıkları andan itibaren dijital asistanın daha kolay yönetimini sağlayacak olan yeni bir ayarlar sayfası ile karşılaşacaklardır. Son güncellemeyle gelen yenilikler arasında dokunmadan arama ve mesajlaşma seçenekleri de bulunmaktadır.

Birçok özelliğin birkaç dokunmayla kolaylıkla yapılabileceği son güncelleme kullanıcıların yüzünü güldüreceğe benziyor. En kayda değer özelliklerden bir tanesi de kullanıcıların hatırlatıcılar üzerinde daha hızlı bir deneyimleme imkanı bulmasıdır.

Microsoft Cortana için yapılan bu son güncelleme adeta uygulamanın önceki versiyonları üzerine yapılan en önemli ve köklü değişiklikleri barındırmaktadır. Son güncelleme deneyiminden sonra kullanıcılar cortanayı bir daha bırakmayacak gibi görünüyor.

[affiliate_news id=”5873″]

THN – teknolojihaberim.net 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir