Kategoriler
Mobil

iPhone 8 Ekran Sistemi Hakkında Şok İddia

Akıllı telefonların yeni amiral gemisi olacak olan iPhone 8 akıllı telefonları için son iddialar gelmeye başladı. Bu kez gelen iddialar telefonların çok daha başarılı bir sisteme sahip olacağını gösteriyor. iPhone 8 Ekran konusunda gelen iddialar neler? İşte tüm detaylar.

iPhone 8 akıllı telefonları sadece sistemsel ya da sadece tasarım olarak değişmeyecek. Bunun yanında telefonlar kullanılan teknolojiler olarak da büyük değişimler gösterecek. Bu durumun en büyük örneği ise telefonların OLED ekran sistemine geçiyor olması. Yayınlanan görsellere bakacak olursak iPhone 8 Ekran sistemi sadece OLED olmakla da kalmıyor. Bunun yanında ekranlara bir de yeni bir detay daha ekleniyor. Son iddialara göre iPhone 8 Ekran sisteminde artık 18:9 ekran oranı kullanılacak. Bu ne demek? iPhone nasıl bir değişim göstermiş olacak?

iPhone 8 Ekran Sistemi Tamamen Değişiyor

İddialarla beraber yayınlanan görsellerde iPhone 8 Ekran konusunda 18:9 ekran oranının gelmesi akıllı telefonların sistemsel olarak bile değişmesini sağlayacak. Öyle ki yeni ekran sistemi geniş ekran formatının bile üzerine çıkıyor. Bir nevi uzatılmış geniş ekran tanıtımı yapabiliriz. Söz konusu ekran sisteminde elde edilen değişimlerin ayrıca doğrudan iPhone 8 kullanımını da değiştireceği görülüyor. Ekranların biraz daha dikine uzun olacağı ve bu sayede de hem ikili uygulama ekrana şeklinde kullanılabileceği hem de çok daha işlevsel bir kullanım alanı sunacağı görülüyor.

Genel olarak değerlendirdiğimizde de bir hayli başarılı olan sistemin daha önce LG G6 akıllı telefonlarında kullanıldığını ve Galaxy S8 akıllı telefonlarında da en çok dikkat çeken özellikler olduğunu biliyoruz. Hem görüntüleme teknolojisinde hem de tek ekranda çift uygulama sistemi sunulmasını sağlayacak olan yeni ekran teknolojisinin Apple’a kazançlarının da bir hayli fazla olması bekleniyor.

iPhone 8 Ekran teknolojisinde yer alan değişikliklerin ne zaman doğrulanacağı konusunda henüz bir bilgi olmadığını da söylemek gerekiyor. iPhone 8 sisteminde yapılacak olan ekran oranı değişikliği konusunda yapılacak olan geliştirmelerin görsellerinin ise gelmeye devam edeceği de belirtiliyor. Bu noktada iPhone 8 Ekran teknolojisi konusunda yeni bir detay olursa sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir