Kategoriler
Mobil

BlackBerry’den Qualcomm Şirketine Karşı Tarihi Zafer

BlackBerry şirketi, Qualcomm ile giriştiği büyük dava sonucunda kazanan taraf oldu ve Qualcomm’a çok büyük bir para cezası verildi!

Günümüzün ünlü teknoloji şirketlerinden olan BlackBerry, her ne kadar kaliteli bir marka olsada son zamanlarda istediklerini başaramamıştı. BlackBerry, akıllı telefonlar tam anlamıyla popüler olmadan önce kendi işletim sistemi ile epey fark yaratmış ve popüler olmuş, ancak zamanla akıllı telefonların yükselişi ile oldukça geride kalmıştı.

BLACKBERRY & QUALCOMM DAVASINDA BLACKBERRY GALİBİYETİ

Ortaya çıkan bazı bilgilere göre BlackBerry şirketi ile Qualcomm şirketi arasında büyük bir lisans problemi vardı ve Qualcomm şirketi ilk etapta BlackBerry ile yapmış olduğu davada galip gelmişti. Ancak daha sonra BlackBerry tarafından yapılan temyiz sonucunda karar değişmiş, Qualcomm şirketi büyük bir cezaya çarpttırılmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre Qualcomm, 940 Milyon Dolar para cezasına mahkum edildi ve böylelikle BlackBerry kasasına ciddi bir mali gelir koymuş oldu.

BLACKBERRY İÇİN BÜYÜK KAYNAK

BlackBerry, söz konusu para ile sürücüsüz otomobil teknolojisi hususunda çalışmalar yürütebilecek. Sürücüsüz otomobil alanına katılan BlackBerry, bu alanda istediği mali kaynağı oluşturup daha büyük başarılar elde edebilecek. Bu yüzden bu davanın şirket için önemli olduğunu ifade edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir