Kategoriler
Mobil

iPhone 8 çıkmazı

iPhone 8 için görseller uzun zaman önce yayınlanmıştı ancak görseller ve gelen bilgiler arasında çelişkili bir durum var.

dijital render tarafından sızdırılan iphone 8 görseli bir türlü anlatıldığı gibi olmuyor şimdi ise yeni tasarıma baktığımızda parmak izi tarayıcısının yerinin değiştiğini görüyoruz. Bu güne kadar çıkan en detaylı görsele baktığımızda telefonun hatlarının tamamen ortaya çıkmış olduğunu görüyoruz.

iPhone 8’in güç butonu parmak izi tarayıcısı olabilir

Daha önceden yayınlanan iPhone 8‘e ait render görselleri arasında çok bir fark görünmüyor. Ufakta olsa tasarım konusunda net bir karar alınmamış gibi görünüyor. Ufakta olsa yapılan bu değişiklikler kafa karıştırmaya neden olabiliyor. Özellikle son görüntüler telefonun parmak izi tarayıcı hakkında çıkmaza sokuyor. Şimdi merak edilen konu ise Güç butonuyla parmak izi okuyucusu bir arada mı olacak sorusu oldu.

Görüntüdeki güç tuşunun bir hayli büyük olması parmak okuyucusuyla aynı yere entegre edilmesi bekleniyor. Tamamen Standart iPhone görüntüsünden uzak olan bu görsel cihazın hatlarını tam olarak sunsa’da ilerleyen zamanda bir değişikliğe gitmesi olasıkların arasında yer alıyor. Bilindiği üzere yeni bir teknoloji kullanmayı hedefleyen ekran üzerinde parmak okuyucusu şimdilik haber olarak sızdırılsa’da bu konu hakkında net atılmış somut bir adım yok.

Telefonun ergonomik yapısına önem veren Apple, doğru bir karar vermeyi hedefliyor olabilir. Bu zamana kadar çıkarmış olduğu tüm telefonlara oldukça titiz davranarak kullanıcının canını sıkmamak için elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar eminiz Apple tanıtma konferansın’da en iyi şekilde kullanıcıların karşısına çıkacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir