Kategoriler
Mobil

Huawei P10 Ve P10 Plus Modellerinde Farklı Depolama Birimi Kullandığını Açıkladı!

Son zamanlarda ürettiği akıllı telefonlar adından söz ettiren Huawei’nin büyük bir beğeniyle kullanılan Huawei P10 ve Huawei P10 Plus modelleriyle ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı!

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olan ve Dünyanın da en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei’nin geçtiğimiz aylarda Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı yeni amiral gemisi Huaweri P10 pek çok kullanıcı tarafından büyük bir beğeniyle karşılanmış ve Huawei sonrasında Huawei P10 modeli satışa sunmuştu.

Huawei’nin P10 ve P10 Plus modellerini alan kullanıcılar bu iki model arasında ciddi farklar olduğunu gördü. Farkın nerede olduğunu bir türlü bulamayan ancak kullanım ve performans testlerinde gördükleri bu bariz farklılık sonrasında Huawei‘den açıklama geldi.

Depolama Birimleri Farklı Üreticilerden Temin Edilmiş!

Konuyla ilgili olarak Huawei başkanının yaptığı açıklamaya göre Huawei P10 ve Huawei P10 Plus cihazlarında kullanılan depolama birimlerinin farklı tedarikçiler tarafından temin edildiğini ve bu sebeple ciddi performans farklılıklarının yaşandığını itiraf etti. Huawei’den gelen bu açıklamanın ardından bu durumun yeni yazılımla birlikte dengelendiği açıklanmıştı.

Huawei’nin yazılım mühendisleri bunun çok önemli olmadığını dile getirseler de kullanıclar için durum böyle değil. Huawei’den gelen açıklamaya göre ayrıca böyle bir durum bir daha asla yaşanmayacak. Yaşanılan bu durum için de oldukça üzgün olduklarını belirten Huawei şimdilik Huawei P10 ve Huawei P10 Plus modelleri için herhangi bir geri çağırma ya da hediye programı başlatmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir