Kategoriler
Mobil

Huawei Mate 10 Çerçevesiz Ekran İle Geliyor

Çin pazarında en büyük pazar payına sahip olan ve liderliği kimseye bırakmayan dünyanın en çok satan üçüncü üreticisi Huawei’nin bir sonraki amiral gemisi belli oldu.

Son gelen bilgilere göre cihazı adı Huawei Mate 10 olacak. Bu isim Çin merkezli şirketin tüketici bölümü başkanı olan Richard Yu tarafından da doğrulandı. Yapılan açıklamaya göre telefon dünyasında 2017’deki tanımlama eğilimine katılarak neredeyse çerçevesiz anlamına geldiğini düşündüğümüz bir tam ekran panel ile geleceğini söyledi.

Huawei Mate 10 İphone’a rakip mi olacak

Temmuz ayının başlarında Huawei Mate 10’un yapmış olduğu açıklamaları da buna benzer şekilde yapmıştı. Tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı iddia ediliyordu son gelen bilgilerde bunu doğrular nitelikte.

Huawei Mate 10

Bu sayede telefonunun gerçekten çerçevesiz bir ekranla geleceği doğrulanmış oldu. Ayrıca, Huawei yeni amiral gemisinin seri üretimine önümüzdeki ay başlanacağını ve  Kirin 970 yonga seti ile geleceği de iddia ediliyor. Fakat bu konu hakkında Richard Yu tarafından herhangi bir açıklama yapmak istemedi.

Ancak telefonun daha uzun pil ömrü ve ayrıca Apple’ın bir sonraki iPhone’una kıyasla daha hızlı şarj olma ve daha net ve güzel fotoğraf çekme kapasitesine sahip olacağına söz verdi. Böylece Huawei Mate 10’un pazarda direk olarak Apple iPhone modellerini hedef alacağının da ilk sinyallerini vermiş oldu.

[affiliate_news id=”6264″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir