Kategoriler
Mobil

Huawei Mate 10, Android 8.0 ile geliyor

Huawei yine bir ilk peşinde olma yolunda ilerlemeye kararlı görünüyor. Google’un  daha yeni piyasalara çıkarmış olduğu  Android 8.0 Oreo’yu kullanabileceği söylentileri internet’te dolaşmaya başladı.

Yeni çıkmış olan bu işletim sistemini yayınlamak için üreticilerin tam olarak 5 ay beklemesi gerekiyor. Bu yeni çıkan işletim sistemini bir çok üretici bunu hazırlığına şimdiden başladı  Huawei ise her zamanki gibi bir ilk olmak için Huawei Mate 10‘da kullanabileceğini açıkladı.

Huawei Mate 10 Android oreo ile gelebilir

Gelen bilgilere göre Android 8.0 Oreo sürümü ile kutusundan çıkacak ilk telefon özelliğini taşıyacak olan cihaz  Mate 10 olabilir. Google, Android 8.0 sürümünü ise ilk olarak Pixel 2 modellinde kullanmayı hedefliyordu. Ancak bu olaya ilk olarak Google’dan önce ilk olarak Android 8.0 Oreo ile ilk olarak kullanıcılarla buluşturacak firma tabi ki  Huawei olacağı söyleniyor.

Android 8.0 Oreo ile EMUI 6.0 arayüzü üzerinde Huawei uzun zamandır çalıştığı açıklandı Huawei  16 Ekim tarihinde tanıtılacak olduğu amiral gemisi Mate 10, güncel yazılımı ile geleceği açıklandı.Gelen haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

THN – Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir