Kategoriler
Yazılım

WhatsApp’ta Yeşil ışık Uygulaması

WhatsApp, yeni bir özellikle kullanıcıları karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sosyal medyada sıkça rastladığımız dolandırıcılık olaylarına sıkça rastlıyoruz.

Bu hesaplar genellikle ünlü kişiler ve işletmeler adına sahte profil açıp kullanıcıları dolandırdıkları için WhatsApp bunun önüne geçmek için yeni bir uygulama getiriyor. Artık onaylı hesaplar şimdide WhatsApp’a geldi. Bu olay akıllara Kendi içerisinde sosyal medya olma yoluna gireceği ve bu şekilde yapmış olduğu yenilikler ilerlemeye kararlı olduğu görülüyor. WhatsApp, artık işletme hesaplarına yeşil onay işareti verecek. Peki, herkesin aklına gelen ilk şey yeşil ışık onayı nasıl oluyor.

WhatsApp yeşil onay nasıl alınır

WhatsApp’ta yeşil onay almak için işletmenin ilk olarak WhatsApp kullandığı numaranın kurumsal numarası olması gerekiyor. Eğer işletmelerin WhatsApp hesapları kurumsal ise WhatsApp’a yeşil onay için başvurabilecek.

Aktarılan bilgilere göre; kullanıcılar yeşil onaylı WhatsApp hesapları ile konuşurken, sohbet esnasında sohbet balonları sarı renkli olacak.

Yapılan açıklamaya göre sarı balonlar, işletme hesapları tarafından hiç bir zaman silinemeyecek. Bu şekilde yapmasının sebebi olarak ise tüketici haklarını korumak için yapıldığı düşünülüyor.Yapılan bu olayın Ülkemizde ne zaman kullanıma geçeceği hakkında ise bir açıklama yapılmadı. Bizi takip etmeye devam edin.

THN – Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir