Kategoriler
Mobil

Huawei ABD’de Bir operatör deviyle anlaştı

Huawei’nin akıllı telefonlarının satışı için Amerika Birleşik Devleti’nin en büyük operatörlerinden biri olan ATT ile görüştüğüne dair bilgiler gündeme gelmişti. Ve bugün gelen yeni bir haber, bu görüşmelerin aslında gerçekleştiğini doğruluyor.

Ayrıca, AT&T’nin geçici olarak Huawei’nin önümüzdeki yılın ilk yarısında ABD’ye gelecek amiral gemisi akıllı telefonunu satmaya başlayacağı iddia ediliyor. Aslına bakılırsa gelen haberlere göre henüz % 100 tamamlanan bir anlaşma yok.

Huawei ABD’de büyük hamle yaptı

Bu sadece telefonun tüm teknik engellerin ortadan kaldığına ticari koşullarını kabul ettiği anlamına geliyor. Bu nedenle şu anda Huawei mühendisleri, ABD telekom standartlarını ve AT&T şartlarını karşılamak için gerekli olduğu söylenen donanım ve yazılım değişiklikleri üzerinde aktif olarak çalışıyor.

Söz konusu akıllı telefon, muhtemelen Ekim ayında resmi duyurusu yapılacak olan Huawei Mate 10 olarak görülüyor. Uzun süredir dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi olmasına rağmen, Huawei’nin ABD’deki pazar payı yaklaşık %1  Bunun birinci nedeni ise Huawei şimdiye kadar, üst düzey akıllı telefonlarının satışı için büyük operatörlere herhangi bir anlaşma yapmadığı için ABD’de şu anda bir Huawei cihazını satın almak isteyenler perakendecileri tercih etmek zorunda oldukları için  Huawei, hem Apple hem de Samsung’u geride bırakarak, 2021’de dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olma hedefine ulaşmak istiyor. ABD pazarında daha büyük bir partnere ihtiyacı var. Ve AT & T ile olan bu anlaşma bunu başarmak için atılan önemli bir girişim olarak görünüyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir