Kategoriler
İnternet

Google sosyal medyaya ayak uyduruyor

İnternet kullanımının çok büyük bir kısmı her gün milyonlarca veri ile sosyal medya üzerinden yapılıyor. Kullanıcıların çok büyük bir kısmı aradıkları her şeyi, kullandıkları sosyal uygulamaları ile sağlıyor.

Haber takipleri de en hızlı yayılan bu mecra vasıtasıyla yapılıyor. Özellikle sosyal medya uygulamalarının kullandığı keşfet benzeri sistemler insanları birçok şeyden haberdar olmasına önemli paya sahib. Bu alanın çok sık kullanılması insanları yönlendirmesi nedeniyle reklam amacıyla da kullanılan keşfet büyük bir rant dönen alan haline geldi. Dünyanın en büyük aramam motoru ve yüzlerce şirket sahibi Google yenliklere ayak uydurmaya çalıyor. Bazı kaynakların iddialarına göre yeni çalışmada sosyal medya vb. bir sistem ile haber alma şeklini değiştirmek.

Kapsamlı Çalışma Çok Yakında

Birçok kaynak dünyanın en büyük şirketlerinden Google’ın haber alma alışkanlıklarına göre hazırladığı çalışmaya damga ismi verecek ve bu amaçla birçok haber alma ajansı ile entegre çalışacak. Bazı kaynaklara göre Google haber alma özelliği önümüzdeki bir iki hafta içinde açıklayacak.

Temelde hikaye özelliğine benzeyen çalışmadan farklılıkları olması bekleniyor. Dünyanın en büyük haber alma kaynakları Time gibi anlaşmaların yapıldığı konu hakkında çıkan şeylerden biri. Google bu yeni çıkaracağı herkes tarafından konuşulan özelikle ile başarılı olup olamayacağı merak konusu.

Uzman Yorumu

Wall Street’e açıklamalarda bulunan Google yetili isimlerinden biri ilk günden beri birçok kaynak ile entegre çalıştıklarını Google olarak artık bu entegrasyonu daha net kullanıcılara ileteceklerini bildirdi. Açıklamaları arasında Google her zaman yenilik arayan rekabet içinde olan bir firma olduğunu söylerken sosyal medyanın geldiği nokta ve haber alma yolunun bu yöne dönmesi ile Google için bunun bir gereklilik olduğunu rekabetten asla geri kalmayacaklarını söyledi.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir