Kategoriler
Mobil

Google Pixel 2 ile eSIM dönemi başlıyor!

Google’ın yapmış olduğu etkinlikte tanıtılan Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri, yeni bir teknololojiye adım atarak gerek donanım gerekse yazılım konusunda ilk defa hizmete sunulacak olan bir hizmeti verecek.

Google’ın yeni ürünü olan Pixel 2 serisi Sim kar konusunda bir ilk olarak nano-SIM kart yuvasının haricinde ilk defa kullanıma sunulacak olan GSM operatörüne doğrudan iletişim kuracak olan eSIM teknolojisini resmen kullanmaya başladı.

Google Pixel 2 eSIM kullancak

Donanımsal olarak cihazın içine gömülü olan ve ilkdefa Google Pixel 2 serisinde kullanılacak olan eSIM teknolojisi Project Fi aboneleri tarafından hücresel bağlantı yoluyla kullanılabilecek.

Bu teknoloji Tablet ve akıllı saatlerde kullanılmıştı. İlk defa Apple Watch series 3 modelinde karşımıza çıkan bu teknolojiyi ilk defa bir akıllı telefon kullanmış olacak. Şimdilik bu teknoloji tam yaygın olmasa da destekleyen bölgelerde GSM operatörüne giderek cihazın içinde bunan eSIM teknolojisine entegre ederek her hangi bir SIM karta ihtiyac duymadan kullanılabilecek.

Project Fi ürün müdürünün Joy Xi,  yapmış olduğu açıklamaya göre eSIM kullanmak çok basit olacağına dair bilgiler vermiş. Nasıl ki bir telefonda Wi-Fi kullanmak basitse buda o kadar basit olacaktır diye blog yazısında yer edinmiş.

Yani, Project Fi abonesi olan herkesin bu özelliği kullanabilmesi çocuk oyuncağı gibi tabi ki Pixel 2 ürünlerinden birine sahip olmanız şart. SIM kart kullanabilmek için bir defaya mahsus Wi-fi ağına bağlanarak hücresel veri hizmetlerini yapılandırması gerektiğinde altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir