Kategoriler
Mobil

Galaxy Note 8 Bataryaları İçin Resmi Açıklama Geldi

Phablet serisinin, Samsung ile sınırlı değil genel olarak amiral gemisi diyebileceğiniz Galaxy Note 8 geçtiğimiz günlerde düzenlenen özel bir etkinlikle beraber tanıtıldı. Yenilenmiş akıllı telefon modellerinin tanıtılmasının hemen ardından birçok soru işareti de giderilmiş oldu. Fakat tanıtımda ortaya çıkan bazı özellikler yeni soru işaretlerine de neden olmadı değil.

Bunlardan birisi de batarya konusu. Phablet model akıllı telefon olması, ekranların çözünürlük ve parlaklık değerinin bir hayli yüksek olması, işlemcilerin oldukça yüksek özelliklere sahip olması gibi detaylar Galaxy Note 8 pillerinin kapasitesinin bir hayli yüksek olacağını düşündürmüştü. Fakat tanıtımda 3300 mAh gibi son döneme göre düşük bataryanın duyurulması gündem oldu.

Galaxy Note 8 Batarya Açıklaması

Markanın bu konuda eleştiriler alması üzerine, Güney Koreli teknoloji devinin CEO’su tarafından resmi bir açıklama geldi. Ünlü CEO tarafından ortaya atılan bilgilerle beraber yeni seri akıllı telefonların neden pil kapasitelerinin düşük tutulduğu ortaya çıkmış oldu. Ünlü isim yaptığı açıklamada ilk aşamaya güvenliği koyduklarını belirterek işe başladı. Bataryanın dayanıklılığını arttırmak adına alınan önlemler bir yana, bataryanın iki yıl sürekli kullanımda bile neredeyse zararsız bir şekilde, yıpranmadan kullanıma devam edebileceği belirtildi.

Galaxy Note 8

Bunun yanında işlemcilerin çok daha az güç harcayan seriler olduğu, bu şekilde de telefonların pillerinin dengelendiği belirtildi. Tüm bu açıklamalar Galaxy Note 8 akıllı telefonlarının pil kapasitesi düşük olsa bile pil performansının yeterli görülmesini sağlayacak. Bunun dışında Galaxy Note 8 pillerinin kullanım testlerinin henüz paylaşımlarda yer almadığını da belirtelim. Bunun için hem kullanıcı hem de marka testlerinin açıklanmasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir