Kategoriler
Teknoloji

Tesla Elektrikli Kamyon Rekor Değerlere Sahip Olacak

Otomotiv devi olarak karşımıza çok sık gelmeye başlayan Tesla, şimdilerde Model 3 araçlarının siparişlerini teslim etmek üzerine çalışıyor. Otomotiv devinin yayınlanan yeni seri araçlarının teslimatlarının geçmesi nedeniyle, henüz bu araçların üzerinde çalışmalar devam ederken markanın bir yandan da farklı bir teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu kez Tesla Elektrikli Kamyon projesi paylaşıldı.

Aslında yeni bir proje olmayan Tesla Elektrikli Kamyon, daha önce birçok kez gündeme geldi. Kargolama amaçlı olarak ve yük taşıma amaçlı olarak kullanılacağı belirtilen kamyonların, bazı denemelerinin yapılmaya başladığı bile konuşulmuştu. Sürekli gündeme gelmeye başlayan kamyonlar içinse bu kez menzil konusunda yeni bir iddia paylaşıldı.

Tesla Elektrikli Kamyon 500 KM Gidebilecek

İddialar doğruysa, belli bir seviyeye kadar yük olsa bile Tesla Elektrikli Kamyon serisi 500 km yol gidebilecek. Sadece tek bir şarj ile bu mesafeleri gidebilecek olan aracın, otomobillerden farklı olarak alan artısı olması yedek güç ünitelerinin de kullanılmasını sağlayacak. Tesla Elektrikli Kamyon ne kadar sürede şarj olacak bilinmez ama yük dolu olsa bile 500 km mesafe boyunca tek şarj ile gidebilecek olması, Tesla Elektrikli Kamyon için yeni bir rekor olarak kabul edilebilir.

Rekor değerlere ulaşacak bir elektrikli kamyonun piyasaya çıkması ise dengeleri değiştirecektir. Tüm bunlarla beraber, kamyonların kısa süre sonra tanıtılmasının planlandığını da belirtelim. Tanıtım için net tarih olmasa da beklenti bu yönde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir