Kategoriler
Mobil

Bixby Sanal Asistanı İçin Yeni Güncellemeler Yayınlanmaya Başladı

Samsung’un yeni seri akıllı telefonlarının içerisinde yer alan sanal asistan Bixby, birçok açıdan ilke imza atmıştı. Samsung’un doğrudan kendisinin geliştirdiği ilk sanal asistan olarak öne çıkan asistan, Galaxy S8 akıllı telefonlarının sevilen özelliklerinden biri olarak karşımıza çıktı. Aslında sanal asistanının yeni seri akıllı telefonlarda kurulu olarak geliyor. Fakat dil desteği nedeniyle ne yazık ki Bixby Sanal Asistanı tam anlamıyla kullanılamıyordu. Güney Kore dışında kararlı bir şekilde kullanılamadığı bilinen Bixby Sanal Asistanı için geliştirmelerine devam eden Samsung ise güncellemeler yayınlayarak sanal asistan desteğinin devreye girmesini de sağlayacak.

Bixby Sanal Asistanı Güncellemeler Almaya Başladı

Bu açıklamaların hemen ardından gelen güncellemelerle beraber ilk olarak İngilizce dil desteği geliştirilen yeni sanal asistanın, Amerika genelinde yayınlandığı açıklanmıştı. Dil geliştirmeleri devam eden sanal asistanın bu adımından sonra dünya genelinde güncellemeleri yayına girmeye başladı. İlk olarak Bixby Sanal Asistanı İngiltere güncellemelerini gördük. Şimdi ise ülkemizde dahil olmak üzere birçok güncellemenin yayınlandığı ortaya çıktı.

Bixby Sanal Asistanı

Yeni güncellemelerin yayınlanmasının ardından da bir nevi Samsung’un planı kesinleşmiş oldu. Sasmung’un bundan sonraki aşamada dil desteğini genişleteceğine kesin gözüyle bakılan, Sanal Asistan için özel güncelleme serilerinin devam etmesi gündemde. Bu güncellemelerin sanal asistanın sadece dil desteği değil beraberinde, sistemsel özelliklerinin geliştirileceğini de göreceğiz.

Şimdilik ülkemizde de yayınlanan Bixby Sanal Asistanı güncellemesi yeterli kadar başarılı değil. Tüm bu beklentiler içerisinde yayınlanan son serilerden sonra telefonlarda sorun yaşayan kullanıcıların mesajlarını da gördük. Bu sorunların çözülmesi adına da kısa süre sonra yeni bir güncelleme daha yayınlanacağını düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir