Kategoriler
Mobil

Android O İçin Beklenen İsim Açıklaması Sonunda Geldi

Google, mobil işletim sistemlerinde çok yol aldı. Teknoloji devi internet teknolojilerinde elde ettiği tecrübe ve deneyimi sonunda mobil dünyaya da yansıtmaya başladı. Android 6.0 işletim sistemi sonrasında gelen Android Nougat işletim sistemi bu gelişim en net görüldüğü sürüm oldu. Daha güvenli ve daha hızlı bir işletim sistemi sunan Google ise Android Nougat işletim sistemini, yeni nesil olarak adlandırmamıştı. Sonunda Google’ın da yeni nesil olarak adlandırdığı ve iOS 11 gibi bir deve bile rakip olabilecek Android O üzerinde yoğunlaşılmaya başlandı.

Android serileri içerisinde beklenen değişiklikleri getirecek sürüm olarak değerlendirilen Android O işletim sistemi içinse birçok detay yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor. Artık final sürümü merakla beklenen yeni işletim sisteminin sonunda adının da açıklandığı belirtiliyor.

Android O Çok Yakında Açıklanacak

Paylaşılan son bilgilere göre Google daha fazla beklemeyecek. Yeni seri mobil işletim sistemi O, güneş tutulmasında açıklanacak. Hatta Google’ın bunun için geri sayım başlattığı bile belirtiliyor. Başlatılan geri sayım son bulduğunda, yani 21 Ağustos tarihinde Android O resmi olarak açıklanacak. Merakla beklenen isim açıklaması da bu tarihten sonra gelecek.

Android O

Fakat tabii ki Google’ın açıklamasından öncede sızıntılar gelmeye başladı bile. Son olarak tarihin açıklanmasından önce Evan Blass bir açıklama yaparak, yeni sürümün adının Oreo olacağını açıkladı. Hatta ünlü ismin Oreo resmini doğrudan sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı da ortaya çıktı. Artık sadece 3 gün sonra hem final sürümünü hem de adını göreceğimizi düşündüğümüz Android O, bakalım bu kez iOS işletim sistemini geri plana atabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir