Kategoriler
Teknoloji

Dodge Viper Modelinin Üretimi Sonlandırıldı

Birçok oyuna konu olan, birçok filmde başrol oyuncularının araçları olarak karşımıza çıkan Dodge Viper, spor otomobillerin başlangıç modellerinden biri olarak karşımıza çıkmıştı. 1992 yılında üretimine başlanan ve en çok dikkat çeken spor araç serilerinden biri olarak karşımıza çıkan Dodge Viper, 25 senelik serüveninde birçok kez gündem olmayı başardı.

Her sene biraz daha fazla ilgi görse de son yıllarda Dodge Viper modelinin yenilenmiş versiyonları bile diğer spor araçların akasında kalmaya başladı. Döneminin en iyi arabalarından biri olsa da 400 beygirlik canavarın seri üretim için son aşamaya geldiği açıklandı.

Dodge Viper Artık Üretilmeyecek

25 yıl sonra alınan kararla beraber Viper modelinin artık üretilmeyeceği açıklandı. Bir dönemin en popüler araçlarından biri olsa da artık üretimi biten araçların, son ürünü ise veda görüntülerinin çekildiği gün üretildi. Araçların son üretiminin ise trafiğe çıkmayacağı açıklandı. Bu modelin üretilmesinin nedeni müzeye yerleştirilmesi. Daha önce üretilen ve üretimi sonlandırılan araçların bulunduğu Dodge müzesinde yerini alacak olan serinin son aracı, efsanenin ana renklerinde üretildi. Bu araçla beraber son modelin üretimi de tamamlanmış oldu.
1xbet giriş
Dodge Viper

Bundan sonra bu serinin Viper araçlarını görmek mümkün olmayacak. Markanın en çok satan araçlarından biri olarak tarihe geçen spor araçların yeniden düzenlenip düzenlenmeyeceği konusundaysa bir bilgimiz yok. Fakat Dodge Viper modelinin son bulmasından sonra, markanın yeniden en az bu kadar popüler olacak ve yeni nesil teknolojilerle donatılmış araç modellerini sunması bekleniyor. Yeni serilerin nasıl olacağını ve eskisinden popüler olup olmayacağını ise merakla bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir