Kategoriler
Mobil

Android Güncellemesini Hangi Cihazlar Kullanacak

Google firması güncellemelere hız vermeden devam ediyor. Google güvenlik önlemleri artırdığı için Temmuz ayı güvenlik güncellemesini açıkladı.

Android 7.1.3 Nougat ismiyle yayınlanan güncelleme daha önceki sürümlerden farkı ise güvenlik açıklarını kapatmaya çalışıyor. Yapılacak bu işlemle işletim sisteminin performansının yükseldiğinin açıklamasını yaptılar.

Nougat Güncellemesi alacak cihazlar

Yapılan güncelleme ile cihazların olum bir şekilde etkileneceği açıklandı güncelleme alacak olan cihazlar ise Pixel XL, Pixel, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus Player, bu yapılan güncelleme ile tüm Andiroid 7.1.2 Nougat yüklü tüm cihazlar bu güncellemeyi yapabilecekler.

Peki diğer bir güncelleme olan Andioid 8.0 güncellemesi ise Andiroid  7.1.2 yüklü cihazlar ise Temmuz ayında yükleme gerçekleştirecekler dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise cep telefonlarınız’da yapacağınız güncellemeleri WİFİ ağı ile güncellemeleri yapmanız ve güncellemenin yarıda kalmaması için diğer bir konu ise cihazdaki şarjın en az yüzde 50’den fazla olmasına dikkat edin.

Bu yapılacak olan güncelleme ile Google güvenlik açığını kapatmayı başarmış olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir