Kategoriler
İnternet

Instagram Takipçi Siteleri İçin Yeni Adımlar Atıyor

Sosyal medyanın dev uygulamalarından biri olan Instagram kısa süre önce bir dizi yeni güncelleme yayınladı. Instagram tarafından yayınlanan güncellemelerden sonra ise uygulamanın yeni bir karar daha aldığı ortaya çıktı. Bu kez Instagram takipçi satışı yapan siteler hedefte.

Instagram’ın aldığı karar son bir site kapatma haberiyle ortaya çıktı. Güncellemelerinden sonra 3 yıla yakın Instagram satışı yapan dünyanın en büyük takipçi satışı sitelerinden biri Instagram tarafından uyarıldı. Doğrudan sosyal medya uygulaması tarafından uyarılan sitenin kullanıcılara çeşitli takipçi paketleri sattığını söylemek gerekiyor. Tüm bu özellikleriyle dünyanın en büyük takipçi satış sitelerinden biri olan Instagress adı verilen sitenin kapanma nedeni de yine Instagram tarafından ortaya çıkarıldı.

Instagram Takipçi Sitesini Neden Kapattı?

Öncelikle sitenin doğrudan yasal yollara başvurulmadan sadece Instagram uyarısıyla kapatıldığını söylemek gerekiyor. Yapılan açıklamaya göre Instagram kendi politikaları içerisinde yer alan güvenlik maddeleri nedeniyle siteye uyarıda bulundu. Bu uyarının ardından site kullanıma kapatıldı.

Sitenin yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında bundan sonrada satışların yeniden açılmayacağı belirtildi. Instagram’ın kullanıcıların bilgilerini koruma politikaları yüzünden böyle bir karar aldığı açıklanınca bir anda gözler yeniden Instagram’a çevrildi.

Instagram Yeni Adımlar Atacak Mı?

Ülkemizde de bu yönde kullanılan birçok site olduğunu biliyoruz. Tüm bu haberlerden sonra Instagram’ın takipçi siteleri için adımlar atıp atmayacağı da merak konusu oldu. Sitenin kapatılmasının nedeninin uygulamanın yönetmeliğine bağlı olarak gösterilmesi bundan sonrada Instagram’ın benzeri adımları atacağını gösteriyor. Daha öncede yapılan tüm açıklamalarda Instagram bu konuda takipçi sitelerine sıcak bakmadığını belirten açıklamalar yapmıştı. Fakat ilk defa kapatma isteğinin gelmesi bundan sonra uygulamanın bu alanda da yeni adımlar atacağının da kanıtı olarak ele alınmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir