Kategoriler
İnternet

Honda WannaCry Virüsünden Dolayı Üretimi Durdurdu

Honda Çarşamba günü yapmış olduğu açıklama ile üretimi durdurma kararı aldığını söyledi. Haber kaynaklarına göre WannaCry Virüsünden dolayı fabrikanın etkilendiği ve bu durumun ne kadar süreceği ise açıklanmadı.

Honda WannaCry Virüsünden etkilendi

Honda: Accord sedan, Odyssey Minivan ve Step Wagon kompakt çok amaçlı otomobil gibi modelleri üreten Tokyo’nun kuzeybatısında Sayama’daki fabrikasında üretimini yapan şirket pazar günü virüsün Japonya, Kuzey Amerika, Avrupa, Çin ve diğer bölgelerdeki ağları etkilediğini açıklamasından sonra Mayıs ayı ortasında sistemlerinin güvenliğini sağlamak için yapılan çabalara rağmen virüs, dünya çapındaki işletmeler, fabrikalar, tesisler, hastaneler de büyük bir tehlike oluşturduğunu ve gelen bu virüsle beraber hayatın olumsuz şekilde etkilendiğini açıkladı.

200’den fazla ülkenin ve yaklaşık  200.000’den fazla bilgisayarlara bulaşan WannaCry virüsünün yayılmasından dolayı üretimin geçen aydan bu yana yavaşlamış ancak güvenlik uzmanları aynı uzantıda yeni sürümlerin yayılması olasılığından dolayı bu olaylar ve başka virüslerin bulaşma ihtimalinden dolayı uyardığı açıklandı.

Otomobil üreticileri Renault SA ve Nissan Motor Co’da geçtiğimiz ay Japonya, İngiltere, Fransa, Romanya ve Hindistan’daki fabrikalarda virüsten etkilenmemek için onlarda fabrikaları bir süreliğine durdurmuşlardı aynı olay şimdi ise honda virüsten korunmak için üretimi durdurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir